Ináncsy Miklóst, a Ferencváros új elnökét egy régi ingatlanügy miatt kérdezgették a Napkeltében. Márpedig a nehéz gazdasági helyzetben lévő klubnál most nyugalomra lenne szükség. No meg olyan vezetőre, aki fiatalos lendülettel és tapasztalt gazdasági szakemberként rakná le az új, modern Fradi alapjait. Mi találtunk ilyen embert, az FTC legendás és fiatalon, tragikus körülmények között elhunyt szélsőjének, Pusztai Lászlónak a fiát, a bankszakmában dolgozó ifjabb Pusztai Lászlót.
A három gyerek nyugodtan aludt a Zsiguli hátsó ülésén. Bronzbarnák és boldogok voltak, hiszen izgalmas két hét állt mögöttük. Az édesanya vezette az autót, mellette ült a családfő – Budapest felé robogtak.
Aztán – egy csattanás, egy villanás, egy sikoltás, majd csend…
A sors olykor elképesztő szi-tuációkat teremt, és megmagyarázhatatlan tragédiákat produkál. A rendőrség szakemberei kiszámolták, ha a főváros felé tartó Zsiguli két századmásodperccel előbb vagy később ér oda, akkor elkerülik az ütközést.
Az M7-esen szabályosan haladó Ladába egyszer csak belerepült, belecsapódott egy másik személygépkocsi. A jármű bal első kereke durrdefektet kapott, a kocsi irányíthatatlanná vált, ráadásul a szalagkorlát megdobta, így szinte átsuhant a szembejövő, amúgy védett sávba.
1987-ben történt, Pusztai László, a Bp. Honvéd és a Ferencváros korábbi 25-szörös válogatott csatára, az FTC akkori szakosztály-igazgatója a feleségével együtt belehalt sérüléseibe. A gyerekek ugyancsak súlyos sérüléseket szenvedtek, de megúszták.
Azóta csaknem húsz év telt el.
Ifjabb Pusztai László, a néhai jobbszélső fia immár 33 esztendős, és most hivatalosan is kapcsolatba került kedvenc klubjával, a Ferencvárossal. Ha az elnökségi tagok a héten másként szavaznak, most őt is ott köszönthetnénk az FTC új irányítói között. No de ami késik, nem múlik: ifjabb Pusztai László küldetése – ahogy alábbi nyilatkozatában olvashatják – így is, úgy is beteljesedik.
M. Németh Péter
Sz?cs Lajos és társai talán megnyugodhatnak ? bár ez sem biztos?
Ifjabb Pusztai László kiváló bankszakember, a CIB Banknál vezetői állást tölt be – mondhatnánk, ideális jelölt a Ferencváros elnöki posztjára, amelyet május 31-ig a sportberkekben nem annyira ismert Ináncsy Miklós tölt be.
– Csalódott, hogy nem került be a Fradi új elnökségébe? – Nem nevezném csalódottságnak, inkább még jobban ösztönöz, hogy a feladatomat, amelyet talán a sors szabott ki rám, végrehajtsam – mondta ifjabb Pusztai László. – Ezek szerint még nem jött el az idő, de én készen állok, hogy azt a rengeteg szeretetet és törődést, amelyet a Ferencvárostól kaptam, visszaadjam.
– Ennyire rajong a klubért? – Csodálkozik ezen? Most meséljem el, miként éltem a baleset után? Tizennégy éves voltam, amikor a tragédia történt, a felépülésemet követően szegény édesanyám nővéréhez kerültünk a nálam két évvel fiatalabb Fruzsina húgommal. Gyerekek voltunk, igazán fel sem fogtuk, hogy az élet mekkora csapást mért ránk. A nagynéném nevelt, de a Fradi mindig segített nekünk. Kiadták szüleim lakását, a klub sportolói éltek benne, és félretették a pénzt, hogy legyen miből elindulnunk. Nekem ebből a törődésből minél többet vissza kell adnom, nevezheti ezt akárhogy, küldetésnek, bárminek, tudom, mi a dolgom.
– Emlékszik valamire a balesetből? – Semmire, mert a húgommal és az egyik unokatestvéremmel a Zsiguli hátsó ülésén aludtunk. Apu és anyu ült elöl, és még a csattanásra sem tértem magamhoz. Napokkal később, a kórházban ébredezve kellett szembesülnöm a szörnyű ténnyel, hogy elvesztettem a szüleimet. A szerencsétlenségben nagyon összetörtem magam: nyílt combcsonttörés, agyműtét, nem is akarom elsorolni, miken mentem át. De megpróbáltam nem összeroppanni. A húgom, Fruzsina zárkózottabb, hozzá hónapokig nem lehetett szólni.
– Gondolom, ezerszer hallotta és végigpörgette magában, pontosan mi is történhetett. – Igen. Ami akkor megjelent a sajtóban, az mind igaz volt: mi szabályosan haladtunk Budapest felé, és a szemközti sávból repült át, illetve belénk egy másik Lada, amelyik durrdefektet kapott. Abban a kocsiban négyen haltak meg… Borzalmas volt.
– Látta játszani az édesapját? – A burgenlandi Kismartonban, ahol levezetésképpen futballozott. Sokat olvastam róla, és tudom, ezrek szerették. A munkámnál, a beosztásomnál fogva rengeteg emberrel tárgyalok, találkozom, és persze partenereimnek mindig átnyújtom a névjegykártyámat, és amikor meglátják a nevemet, rögtön kérdezik, én vagyok-e Pusztai Laci fia. Harminchárom éves vagyok, de egyszerűen hihetetlen számomra, hogy a hetvenes-nyolcvanas évek futballistáiról még ma is milyen tisztelettel beszélnek.
– Azt hallottam önről, lelkes szurkolója volt a Ferencvárosnak. Igaz ez? – Persze hogy igaz! Az osztálytársaimmal, akiknek a többsége a Ferencvárosnak drukkolt, szinte minden hazai meccsre kimentünk, és a Nagyvárad tér felől, az eredményjelző tábla alatt kiabáltuk végig a meccseket. Rajongtam a Fradiért, és ez az érzés ma is megvan bennem, ugyanakkor néhány éve már nem járok ki az Üllői úti stadionba, egyrészt rengeteget dolgozom, másrészt a futball színvonala is más lett.
– A CIB Banknál vezető beosztást tölt be, az ingatlanleasing-üzletág vezetője, ez jókora felelősséggel jár. Egyáltalán hogyan fér, illetve férne bele az idejébe a Fradi? – A közelmúltban megkeresett Nagy Zoltán, aki egyrészt most lett elnökségi tag, másrészt ő áll a klub ingatlanfejlesztési akciójának hátterében. Ő vetette fel, hogy dolgozzak a klub sikereiért, és én némi gondolkodási idő után igent mondtam neki. Tudom én, hogy most kész öngyilkosság bármilyen funkciót elvállalni a magyar futballban, még a Ferencvárosban is, meg aztán a CIB-nél is el kellett fogadtatnom a tervemet. Volt olyan pillanat, amikor elnökként is szóba került a nevem, de aztán Nagy Zoltánnal egyetértésben abban maradtunk, kezdésként legyek csak elnökségi tag. Hivatásom, kapcsolatrendszerem révén, azt gondolom, valóban tudnék segíteni a Ferencvárosnak.
– Szereti a Fradit, mi több, most feladatot is vállalna a klubnál, azonban nem jár meccsre. Nem hiányzik? – A televízióban mindig megnézem a bajnoki találkozókat. A tavasszal biztosan kimegyek majd, már csak azért is, mert tavaly felkavaró élményben volt részem: meghívtak Szentesre, a helyi Kinizsi-pálya névadóünnepségére. Ma ezt a pályát már úgy hívják: Pusztai László Sporttelep. Jólesett ez az ünnepség, és az, hogy a Fradi játszott a szentesiekkel.
– Lehet, hogy nem önnek kellene mondani, de egyszerűen hihetetlen a Fradi vezetőségének hozzáállása: itt van egy sikeres, fiatal üzletember, aki rajong a Ferencvárosért. Nem pénzkereset számára a klubban folytatott munka, és kiszavazzák, még úgy is, hogy Pusztai Lászlónak hívják. Miért? – Mert a nevemet ismerték, de engem személyesen nem. Nem neheztelek én senkire, de ahogy mondtam többször is, eljön az a pillanat, amikor segíthetek a Fradinak. Tudom, hogy apu is a klub elnöke szeretett volna lenni, megpróbálom az ő emléke miatt is bejárni ezt az utat. ---- N ---- N