Az NSO ajánlja:
TEVA-VasasPlaketEredmények, csoportbeosztások, menetrend:A 2005-2006-s nemzetközi vízilabdakupákFÉRFI EUROLIGAFÉRFI LEN-KUPAEredmények, csoportbeosztások, menetrend:A 2004-2005-s nemzetközi vízilabdakupákSztárChat rovatunk vendégei voltakBajnokság, kupa, olimpia, vb, Eb, világliga, VilágkupaVízilabda-lexikon Az NSO ajánlja:
TEVA-VasasPlaketEredmények, csoportbeosztások, menetrend:A 2005-2006-s nemzetközi vízilabdakupákFÉRFI EUROLIGAFÉRFI LEN-KUPAEredmények, csoportbeosztások, menetrend:A 2004-2005-s nemzetközi vízilabdakupákSztárChat rovatunk vendégei voltakBajnokság, kupa, olimpia, vb, Eb, világliga, VilágkupaVízilabda-lexikon A két játékvezető, a német Jürgen Hausche és az olasz Filippo Gomez ezúttal nem hozott szerencsét a TEVA-VasasPlaketnek. Az angyalföldiek az őszi csoportselejtezőn az ő közreműködésük mellett győzték le Barcelonában 8–4-re a Barcelonetát, Dubrovnikban viszont mínuszban jelentkezett a különbség.
A szokásosnál gyengébb védekezés, a második és negyedik felvonás gólképtelensége (mindössze egy magyar találat) meghatározta a mérkőzés végkimenetelét. No és ne felejtsük, Földi László – Varga Dániel és Kuncz Tamás sérülése, illetve betegsége miatt – kilenc mezőnyjátékossal játszatta végig a találkozót, így a fáradtságnak is betudható a vereség.
A helyi Dubrovacki Vjesnik négyoldalas előzetesének címe a Jug ötgólos győzelmét követelte, utalván a budapesti 10-6-os vereségre – pontegyenlőség esetén ugyanis az egymás elleni eredmény dönt a végén. Noha nem lett meg az ötgólos különbség, így is a Dubrovnik került kedvező pozícióba, mert a gólkülönbsége héttel jobb. A maradék két fordulóban a Vasashoz hasonlóan a csoportutolsó Marseille, valamint az Olympiakosz vár a horvátokra, akik valószínűleg jobban állnak majd a végelszámolásnál. Földi László – nomen est omen – a földön jár, ezért a továbbjutás, azaz a második hely biztos megszerzéséről beszélt. Hogy így legyen, csapatának egy pontot kell szereznie az Olympiakosz ellen, és akkor már nincs is jelentősége a záró körnek.
Széttépték a sapkát is
A két góllal indító Steinmetz Ádámot csaknem felaprította a két bekk, Andro Buslje és Niksa Drobac. Utóbbi például valósággal megskalpolta az olimpiai bajnok centert. „Így még sohasem tépték szét a sapkámat. Csak a madzag maradt a fejemen, a sapka kiszakadt a varrásból” – mesélte a hat kiállítást kiharcoló játékos. Szankció nem követte a cselekedetet, éppen ezért Földi László iziben bemutatta a tárgyi bizonyítékot Hausche bírónak. Jó húzás volt, mert nem sokkal utána két elônyt kapott a Vasas.
„Tizenhárom kapott góllal nem lehet nyerni. Máskor a védekezésünknek köszönhetően nyertük meg a meccseinket, most pedig éppen hátul hibáztunk sokat. Az sem jellemző ránk, hogy három nullra elveszítjük az utolsó negyedet, többnyire ebben a periódusban hozzuk a meccseket” – mondta Steinmetz Barnabás.
A második negyed különösen szerencsétlenül alakult Dubrovnikban, hiszen két Nagy Viktor-bravúr után is a horvátok reagáltak gyorsabban, így hiába védett remekül a kapus, nem úszta meg gól nélkül a Vasas. Még két hasonló szituációt hozott a találkozó, egy alkalommal pedig a kapufáról kipattanó labdát kaparintotta meg az ellenfél, amelynek pólósai rendre éltek a lehetőséggel. Ha csak kétszer a piros-kékek szerzik meg a labdát, akkor…
A hazaiaknál nem volt csúcsformában Goran Volarevic, három negyed alatt kétszer védett és kilencszer adta meg magát. Az utolsó szünetben (10–9-nél) Emil Nikolic Davor Cart állította be kapuba, és a fiatal játékos nyolc perc alatt többször hárított (háromszor), mint elődje 24 perc alatt. Ô lenullázta a Vasast, társai háromszor célba találtak, és ezzel minden eldőlt.
A vasárnap esti vacsora után Földi László tartott kiselőadást a látottakról – a kért szoros emberfogás helyett például időnként zónát látott a vízben –, utána pedig a játékosok beszélték meg egymás között a történteket. Éjjel negyed 12-kor széledt csak szét a csapat. Hétfőn, hazafelé a buszon már némi humorra is futotta, amikor vámellenőrzéshez jelentkezett a társaság, hátulról valaki előrekiáltotta: „Egy négygólos zakót szeretnénk elvámoltatni”.
Nem került pénzbe – értékes pontokkal kellett fizetni érte.
EUROLIGAFérfiak. 4. forduló. A-csoport: Mladost Zagreb (horvát)–Posillipo (olasz) 2–7, Domino-BHSE–Spandau 04 (német) 16–8.
Az állás: 1. Domino 6 (53–37), 2. Posillipo 6 (39–31), 3. Mladost 4, 4. Spandau 04 0.
B-csoport: Dubrovnik (horvát)–TEVA-VasasPlaket 13–9, Olympiakosz (görög)–Marseille (francia, Tromler Miklós) 11–8.
Az állás: 1. Dubrovnik 6 (48–38), 2. Vasas 6 (39–36), 3. Olympiakosz 4, 4. Marseille 0.
C-csoport: Barcelona (spanyol)–Savona (olasz, Kásás Tamás 2) 8–12, Partizan Beograd (szerb-montenegrói)–Ethnikosz (görög) 7–3.
Az állás: 1. Savona 8, 2. Partizan 5, 3. Ethnikosz 2, 4. Barcelona 1.
D-csoport: Herceg Novi (szerb-montenegrói)–Recco (olasz, Szívós Márton 3, Madaras Norbert 2) 11–10, Csehov (orosz)–Barceloneta (spanyol) 8–7.
Az állás: 1. Recco 6 (46–32), 2. Herceg Novi 6 (35–35), 3. Csehov 3, 4. Barceloneta 1
A Savona már bejutott a negyeddöntőbe.
LEN-KUPAFérfiak. Negyeddöntő, visszavágók. Betonút-FTC–Panioniosz (görög) 8–4, továbbjutott: FTC (16–14); Brendon-Fenstherm-ZF Eger–Brescia (olasz) 10–8, tj: Brescia (18–17); Dinamo Moszkva (orosz, Varga II Zsolt 4)–Cremona (olasz, Varga I Zsolt) 9–7, tj: Dinamo (17–16); Szintez Kazany (orosz)–Jadran Split (horvát) 11–4, tj: Kazany (19–15)
Az elődöntőben (február 15., 18. vagy 19., illetve március 4. vagy 5.): Kazany–FTC, Brescia–Dinamo Moszkva