Reménykednek és imádkoznak
A svájci Eb-n a magyarokkal azonos ágon szereplő horvát válogatott szerdán indul a tornára, és Lino Cervar szövetségi kapitány csak ezen a napon hirdeti ki az utazó keretet. A horvátoknál sokan bajlódnak kisebb-nagyobb sérüléssel, de ilyen rossz sorozata még nem volt Lino Cervar csapatának.

Imago
Mirza Dzomba az Eb-re elutazik, de most még bizonytalan, játszhat-e

Imago
Mirza Dzomba az Eb-re elutazik, de most még bizonytalan, játszhat-e
A napokban a volt veszprémi jobbszélső, Mirza Dzomba viccelődve azt nyilatkozta, ő az egyetlen játékos a kezdőcsapatból, aki egészségesen utazik Svájcba.
Egy nappal később azonban ő is súlyos sérülést szenvedett…
Az edzésen kifordult a térde, és azonnal az egyik zágrábi kórházba szállították. A vizsgálat kimutatta, hogy nincs törése, csak húzódása, ám hosszabb pihenésre lenne szüksége. Erre pedig egyszerűen nincs idő. A fellépése bizonytalan, de elutazik az Eb-re.
"Mindenki sérült, én sem akartam kivétel lenni – mondta Mirza Dzomba. – Próbálok viccelődni, de sajnos nagyon erős fájdalmat érzek minden mozdulatnál. Svájcban persze ott leszek, de hogy mikor játszhatok, azt nem tudom."
A horvát válogatott orvosa, dr. Josip Feldbauer külön is beszélt Mirza Dzomba térdpanaszairól.
"Nem súlyos a sérülése, de hoszszú ideig lesznek fájdalmai – mondta Josip Feldbauer. – Megelőztük, hogy a térde bedagadjon, ám most pihennie kell. Mást nem tehetünk érte, imádkozunk."
Lino Cervar ezután visszahívta a keretbe az elnyűhetetlen Slavko Goluzát és Nikola Blazickót.
Arról pedig, hogy a kezdőcsapatából egy játékos sem egészséges, így vélekedett: "Ez borzasztó! Metlicic nem ütközhet, mert a homlok- és orrcsontja megrepedt, Lackovic a térdét fájlalja, Balic az Achilles-inát. Most pedig ez történt Mirza Dzombával. A leggólerősebb játékosaink nem egészségesek, és ez fölöttébb aggaszt."
Az olimpiai bajnok horvátok másik kulcsjátékosa, a 37 esztendős Vlado Sola bejelentette, hogy az évad végén Veszprémből visszatér Zágrábba, és ott folytatja a pályafutását.
"Nem szakmai, hanem családi oka van, hogy hazatérek, s ezért a Zagreb kétéves ajánlatát fogadtam el – mondta a Nemzeti Sportnak a világbajnok és olimpiai aranyérmes kapus. – Remekül éreztem magam Magyarországon, mert nem csupán korrekten, hanem barátian bántak velem a klub irányítói, szakvezetői, játékosai és szurkolói. Sajnálom, hogy el kell mennem, de mindig örömmel, barátként térek vissza."
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik