Sziporkáztak Szerbiában

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
2006.01.22. 03:27
A Dunaferr péntek késő este érkezett meg a harmadik BL-mérkőzésére, Szerbiába. A Belgrádtól 60 km-re délre található, 15 ezer lakosú város, Arandjelovac kézilabdacsapatának vezetői nagy szeretettel fogadták a magyarokat, szinte minden gondolatukat lesték.
Hoffmann Kitti csereként állt be, és bravúrjaival nagyot lendített a Dunaferr játékán
Czagány Balázs

A közeli Mladenovacon szálltak meg az újvárosiak. A szobák éjszaka kissé hűvösek voltak – a vendéglátók információi szerint náluk is gondot okoz a megszokottnál gyengébben érkező oroszországi gáz… A szombat délelőtti átmozgatásra utazva, az újvárosiak még egyszer megnézték videóról a Slagelse itteni mérkőzését.

Legjobb összeállításában küldhette pályára együttesét Kiss Szilárd, aki hangsúlyozta, csalóka, hogy a házigazdák még nem szereztek pontot a csoportban. Bizonyára minden erejükkel igyekeznek megmutatni, nem véletlenül kerültek be az elitmezőnybe. Úgynevezett 5–1-es védekezéssel kezdett a Dunaferr, amely az "ismerkedés" után előnyt szerzett, és ezt az első félidő végéig tartotta is. A fordulást követően elég volt néhány figyelmetlenség, és a lelkes hazaiak egyenlítettek (42. perc: 20–20). Kiss Szilárd nyomban időt kért, de a következő akcióból már a vezetést is megszerezték a szerbek.

Mehlmann Ibolya egyenlített, majd Hoffmann Kitti állt be a kapuba, és az ő bravúros védései új lendületet adtak a magyar együttesnek. Ferling Bernadett góljával már újból a Dunaferr vezetett. Radulovics Bojana büntetőből, Mehlmann bombagóllal növelte a magyarok előnyét. Bulath Anita remek találatával három perccel a lefújás előtt már öttel vezetett a Dunaferr (22–27).

Három forduló után úgy tűnik, a dán, az orosz és a magyar együttes a végsőkig kiélezett harcot fog vívni a továbbjutásért.
Január 28-án a Slagelsét fogadja a Dunaferr.

Mestermérleg
Szasa Boskovics: – Dicséretet érdemel a Dunaferr, amellyel kemény mérkőzést vívtunk. Tudtuk, hogy nagyon nehéz ellenfelet fogadunk, de nekünk a BL-sorozat inkább felkészülés a szerb bajnokságra.
Kiss Szilárd: – Csapatom minden tagja tudása legjavát adta a győzelemért. A második félidőben volt egy hullámvölgyünk, de a folytatásban ismét magunkra találtunk.