A Diósgyőr elleni szezonzáró 87. percében Kenesei Krisztián olyan helyzetbe hozta Granát Balázst, amelyet ifjú társa nem tudott elhibázni. A támadó elmondhatja magáról: a 21-es vereség mellett gólpasszal búcsúzott a Győrtől, ugyanis a kínai Kouan visszarendelte az ETO-nak kölcsönadott 29-szeres válogatott támadót.
– Úgy fest, hogy a szombati meccs után nem csak a hétvégére köszöntem el a srácoktól – kezdte a Kínából tavaly októberben hazatérő Kenesei Krisztián. – Egy évet töltöttem el az ETO-nál, remekül éreztem magam Győrött, azt ellenben nem állíthatom, hogy szép is volt, mivel nem úgy szerepeltünk, ahogy az elvárható lenne tőlünk.
– Bizonyára már a csapat mellett szorgoskodó Csernus Imre doktor is feltette a kérdést: ön szerint mi az oka a gyengélkedésnek? – A bajnokság előtt a hozzáértők kijelentették, sokra hivatott keretünk van. Véleményüket én is osztottam, és az első három fordulóban történtek csak megerősítettek a hitemben: a megszerezhető kilenc pontból hetet begyűjtve talán még az élen is álltunk. Aztán történt valami, amit röviden úgy lehet összefoglalni, hogy hullámvölgybe kerültünk, és bár egyszer-egyszer voltunk fent, inkább lent maradtunk.
Akkor is kikaptak, ha jobb volt az ETO
M. Németh Péter
A gólerôs, robbanékony csatár, Kenesei Krisztián csak akkor fogja meg kézzel a labdát, ha a hálóból kell kiemelni – ezért kedvelik ôt annyira a kínaiak is
– Mi volt a mélypont? – Alighanem a makói kupabúcsú jelentette, de azon kívül is olyan mérkőzéseket buktunk el, amelyeket simán hoznunk kellett volna. Hogy csak két példát mondjak: Tatabányán hiába vezettünk kettő nullára, a végén annak is örülhettünk, hogy az utolsó percben egyenlítettünk, míg a Honvéd elleni bajnoki után a kispestiek szimpatikus edzője, Aldo Dolcetti is elismerte, úgy győztek kettő egyre, hogy négy-öt góllal nekünk kellett volna nyernünk.
– Magyarázkodni könnyű… – Jó, jó, tudom, a futballban nincs ha, de ha nem rontunk el néhány mérkőzést, most arról beszélnénk, a Győr miért az élmezőnyben tanyázik.
– Ez esetben nyilván nem szívesen hagyná ott az ETO-t. – Higgye el, így is fáj a szívem, hogy mennem kell.
Egy százalék esély van a maradására
– Kell? – A Kouan elöljárói hatszázezer dollárban szabták meg az áramat, és ebben a pillanatban nehezen tudom elképzelni, hogy akad olyan magyar klub, amely cirka százhuszonhárommillió forintot kifizet értem. Azt nem mondom, hogy nulla százalék az esély a maradásra, egynél azonban semmiképp sem több.
– Akkor irány Peking? – Erre már nagyobb sansz van. Ugyanakkor a menedzserem azon fáradozik, hogy ne kelljen elrepülnöm Kínáig, ha minden jól alakul, Európában folytathatom.
8 gólt szerzett a csatár ősszel
Kenesei Krisztián az ősszel nyolcszor talált be az ellenfelek kapujába
Három gólpasszal az előkészítésben is szerepet vállalt
Jobbal ötször, ballal egyszer, fejjel kétszer szerzett gólt
– Ha kicsit szűkítené a kört. – Konkrétum hiányában nem tehetem. Őszinte leszek: noha nyolc góllal zártam az őszt, sikerülhetett volna jobban is az idényem, és ezután nem biztos, hogy a nagy egyesületek vezetői felkapják a fejüket a nevem hallatán. Botorság volna, ha most azt hangoztatnám, hogy a spanyol vagy az olasz bajnokságban akarok futballozni.
– Csak van valami álma… – Tisztában vagyok azzal, hogy nagyon nem válogathatok, ám biztos, ami biztos alapon, karácsonyi ajándékul egy európai csapat ajánlatára vágyom.
– Ennyire ódzkodik Kínától? – A minap épp arról beszélgettünk, milyen jó lenne édes-savanyú mártásos csirkét vagy pirított tésztát enni, de végül abban állapodtunk meg, várjunk ezzel legalább addig, amíg eldől a sorsom. Ha kiderül, hogy maradhatok, ígérem, az első utam az egyik itteni kínai étterembe vezet majd, ha viszont vissza kell térnem, úgysem lesz más… Azt azért leszögezném: mivel a játék jól ment, nem sikerült rosszul a kint eltöltött idényem, ám a családomat megviselte, hogy minden héten hétfőtől szombatig edzőtáborban voltunk.
Különös módi: öt hónap edzőtábor
– Azóta hátha megszüntették ezt a rendszert. – Mindent tudok a csapatról, figyeltem az eredményeket, sőt az egyik szerb játékostársammal időnként még beszéltem is. Ő elárulta, hogy a módi mit sem változott – habár ez fel sem vetődött bennem.
– Kiderítette már azt is, mikor kezdődik a bajnokság? – Papíron márciusban. Azért mondom, hogy papíron, mert legutóbb egy hónapot csúszott a rajt, két éve pedig, amikor már javában készültünk az első meccsre, a szövetség vezetői egyszer csak közölték, március helyett májusban startol az idény. Kínában nem problémáznak: öt hónapig alapozhattunk…