Nem csupán küzdöttek, az eszük is megjött

WEISZ FERENCWEISZ FERENC
2005.12.03. 02:37
Tartalékos csapattal állt fel a Soproni sÖrdögök a pénteki meccsre, Boldizsár Ferenc ugyanis egész héten ágyban fekvő beteg volt, nem is vállalta a játékot. A Debrecenből kimaradt a 217 cm magas Szejo Bukva, akinek hiányát igencsak megérezte csapata. Helyette a két amerikai, Terry Williams és Wayne Powell tett ki magáért, nem rajtuk múlott a vendégcsapat veresége.

Az óriási lelkesedéssel és főként okosan küzdő hazaiak – lemásolva az MKB-Euroleasing szerdai Euroliga-bravúrját – a negyedik negyedben szenzációsan kosárlabdázva szerezték meg harmadik őszi győzelmüket.

SOPRONI SÖRDÖGÖK - DEBRECENI VADKAKASOK 83–82 (21–20, 14–20, 27–23, 21–19)
Sopron, 700 néző. V: Hartyáni, Kis B., Hegedűs T.
SOPRON: PALOTAI 10/3, Carr 11/3, PORZINGIS 13, VULETA 19/3, BOWMAN 24. Cs: Csaplár-Nagy A. 4, Körtélyesi 2. Edző: Sterbenz László
DEBRECEN:Swietonski 3/3, WILLIAMS 22/15, Tóth G. 13/9, POWELL 21, Andriukaitis 13/3. Cs: Horvat 5, Fodor M. 5, Molnár A. Edző: Rajko Toroman
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–7. 8. p.: 13–18. 15. p.: 25–31. 23. p.: 42–49. 29. p.: 60–61. 36. p.: 72–67. 39. p.: 78–79
Kipontozódott: Andriukaitis (37. p.), Palotai (40. p.)

Mestermérleg
Sterbenz László: – Küzdeni eddig is tudtunk, ezen a meccsen pedig megjött az eszünk is.
Rajko Toroman: – Nem tudtunk egységes, hatékony csapatmunkával kirukkolni, ezért vesztettünk.

14. MAFC 6 6 413–502 .500
(Azonos mérleg esetén az alapszakasz zárásáig a kosárarány dönt, utána az egymás elleni eredmény.)