Megvalósult a Pick elképzelése

S. J.S. J.
Vágólapra másolva!
2005.10.03. 03:16
Címkék
A szegedi sportcsarnok közönsége nem töltötte meg teljesen a lelátókat - sokan biztosan azt hitték, a Pick könnyedén nyer a Zaporizzsja elleni BL-csoportmérkőzésen -, de azok, akik kitartottak Krivokapics, Perunicsics, Ilyés, Bendó és többi kitűnőség mellett, végül nem bánták meg döntésüket. Annak pedig, hogy jól szórakoztatták őket Kovács Péter edző hajrára felpörgő tanítványai, úgy adták jelét, hogy a 36-28-as hazai diadallal záruló ütközet után még percekig zajosan éltették kedvenceiket.
Bendó Csaba a Pick egyik legjobbja
Bendó Csaba a Pick egyik legjobbja
Bendó Csaba a Pick egyik legjobbja
Bendó Csaba a Pick egyik legjobbja
Bendó Csaba a Pick egyik legjobbja
Bendó Csaba a Pick egyik legjobbja

Férfi BL
D-csoport, 1. foeduló: Izvidac Ljubuski (bosnyák)-Barcelona (spanyol) 27-35 (12-19).
Ld: Martinovics 6, ill. Garcia 6
Az ünneplésre végül lett oka a publikumnak, holott mintegy 45 percig felváltva érvényesült a két remekül felkészített együttes taktikája és akarata. A Szeged ráadásul nem is túl jó előjelekkel várta a BL-nyitányt, hiszen a hétközi bajnoki fordulóban kissé akadozó játékkal győzött Nyíregyházán, holott papíron toronymagas esélyes volt, s elsöprő diadalt kellett volna aratnia. Az együttes gondjait fokozta, hogy Ilyés bokasérüléssel bajlódott, valamint az is, hogy a nyáron alaposan átalakuló, megfiatalodó Zaporizzsjáról csak néhány órával a találkozó előtt kapott a klub viszonylag friss videoanyagot. Ez azt jelentette, hogy addig gyakorlatilag fantomvetélytárssal szemben készült a Pick.

Azt azért tudta Kovács Péter edző, hogy a vendégek legjobbjai - Selmenko, Nat, Pavlo Gurkovszkij, Onufrijenko és Budko kapus - alapjátékosok hazájuk válogatottjában. Arra a kérdésre, hogy miért kellett az esélyesebb Picknek ennyire megszenvednie a BL nyitó fordulójában, rövid meccselemzéssel válaszolt a magyar tréner.

Az NSO ajánlja:

Eredmények a nemzetközi kupákból:

BAJNOKOK LIGÁJA

KEK

EHF-KUPA

Bajnokságok, kupák, vb, Eb, olimpia

Kézilabda-lexikon
Az ukránok hatalmas iramban kezdtek, amihez mi a hazai bajnoki mérkőzéseken nem szokhattunk hozzá - vélekedett Kovács Péter. - Ezzel a tempóval bizonyos fokig meg is leptek bennünket, ezért ráment az első félidő, hogy formálódó, lassacskán összekovácsolódó csapatom belemelegedjen a küzdelembe, és felvegye a csata erős tempóját. Ez kapusainknak nem mindig sikerült, ami közrejátszott abban, hogy az első és a második félidőben is többször nekünk kellett futnunk az eredmény után. A végére viszont belefáradtak az ukránok a nyitott védekezésbe, főleg pedig abba, hogy Perunicsicset, Ilyést és Krivokapicsot semlegesítsék. Ekkor már érvényesült a védekezési taktikánk, hatékonyan működött a megnyitott, mozgékony védőfalunk. A végjátékot erővel is jobban bírtuk, mint vetélytársunk."


A kapusok mindkét együttesben szerény teljesítményt nyújtottak, és a védekezés összefogásában sem remekeltek. Fegyelmezettebben tartotta a taktikai utasításokat a Szeged, valamint a hajrában kiderült, sokkal jobb az erőnléte, és több jó cserejátékosa is van. ---- T ---- N
Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: Veszprém–Szeged aranycsata itthon, portugál–spanyol finálé Münchenben

Birkózás
5 órája

Darts: Bunting nyerte a koppenhágai sztárparádét

Egyéb egyéni
5 órája

Nyirádon Tóth Richárd legjobb idővel és futamelsőséggel rukkolt elő az autókrossz Eb-n

Egyéb autó-motor
6 órája

Ezúttal elmaradt a balhé, gól nélküli döntetlen az albán–szerb vb-selejtezőn

Foci vb 2026
6 órája

Hollandia a finnek, Ausztria a románok legyőzésével kezdte a vb-selejtezősorozatot

Foci vb 2026
6 órája

Molnár Martiné az első magyar győzelem az FIA által felügyelt Formula–4-es bajnokságban

Egyéb autó-motor
6 órája

Tenisz: Fucsovics óriási hajrával győzött, a főtáblára jutásért játszhat Stuttgartban

Tenisz
8 órája

Ritmikus gimnasztika: fantasztikus bravúr, Eb-bronzérmes összetettben a magyar együttes kéziszercsapat!

Egyéb csapat
8 órája
Ezek is érdekelhetik