Egy gyors gól és más semmi

KECSKÉS ISTVÁN, SZÉKELYHIDI JÁNOSKECSKÉS ISTVÁN, SZÉKELYHIDI JÁNOS
Vágólapra másolva!
2005.10.02. 00:27
Címkék

Még mindenki javában azt tippelgette a lelátón, vajon milyen meccset játszik a Fehérvár a Zalaegerszeggel, amikor megszerezte a vezetést a hazai együttes. A 3. percben jegyzett Kuttor Attila-találat után joggal remélhettük, hogy jó meccs lesz az élmezőnyben álló két együttes összecsapása, ám összességében az első félidő csalódást okozott.

Az idegenben nem túl acélos ZTE alapfelállása azt sejtette, hogy a vendégek nemigen erőltetik majd az akciókat: mindössze Montvai Tibor tartózkodott elöl, míg Bojan Szpaszojevics inkább a középpályások közé helyezkedett. A gyorsan kapott gól ellenére sem váltottak látványosan a vendégek. Igaz, a hazaiak ez alkalommal is remekül megszervezték a védekezésüket. Az is feltűnt, hogy a házigazdák békésen tudtak adogatni saját térfelükön, egyetlen ellenfél sem zavarta őket ebben.

Az ôrizetlenül hagyott Kuttor Attila (jobbra) egy emelettel mindenkinél magasabbra emelkedett, s remekül fejelte a labdát a ZTE kapujába
Az ôrizetlenül hagyott Kuttor Attila (jobbra) egy emelettel mindenkinél magasabbra emelkedett, s remekül fejelte a labdát a ZTE kapujába
Danis Barna
Az ôrizetlenül hagyott Kuttor Attila (jobbra) egy emelettel mindenkinél magasabbra emelkedett, s remekül fejelte a labdát a ZTE kapujába
Érthetetlen volt, hogy a zalaiak miért nem kezdeményeznek többet. Bár a statisztikákból kiderül, hogy a kaput többször eltalálták a vendégek, ám ezen eseteket nem felépített akció előzte meg, hanem szabadrúgás vagy szöglet. Ilyen békésen vagy inkább unalmasan telt az idő. A játékrész hajrájához közeledve a székesfehérváriak váltottak egy kicsit, és a felezővonal környékén megpróbáltak labdát szerezni - amikor ez sikerült nekik, helyzetet tudtak kialakítani; a befejezésekbe azonban hiba csúszott.

A második félidő színvonala olykor már elérte a közepest, de összességében ez a félidő sem hozott igazi futballt. Ennek az oka roppant egyszerű: a Zalaegerszeg nem tudott, a Fehérvár pedig már nem nagyon akart gólt szerezni. Pedig a vendégek az 58. percben akár egyenlíthettek volna, hiszen Ivan Bojovics eltalálta a lécet - intő jel volt ez a hazaiaknak arra, hogy ugyanúgy figyelniük kell a védekezésre, mint az első félidőben. A piros-kékek ezen a mérkőzésen bebizonyították, hogy egy dolgot nagyon tudnak: ez pedig a bekkelés. Nem is bírtak a zalaegerszegiek a Kuttor Attila által vezetett hátsó alakzattal, és ez most elég volt a győzelemhez Csertői Aurél együttese számára.

A találkozó nem volt szemet gyönyörködtető, ám azért mindenképpen dicséret illeti a székesfehérváriakat, hogy a 3. percben szerzett előnyüket a mérkőzés végéig meg tudták tartani. A zalaiak néhány szabadrúgásból voltak csak veszélyesek, egyébként levegőhöz sem jutottak a piros-kékek védői mellett. A játékuk nem volt túl kreatív, így nem is csoda, hogy vereséggel zárták a találkozót. ---- M ---- &
Legfrissebb hírek

Losonczi Dávid: Már nem arra megyek, hogy mindenkit agyonverjek

Birkózás
22 perce

Horváth Ferenc: A siker személyvonaton érkezik Tatabányára

Labdarúgó NB I
24 perce

„Kár érte...” – Slot szerint a futballban megtörténhetnek a Guéhihez hasonló esetek

Angol labdarúgás
33 perce

MAGYARORSZÁG–SVÉDORSZÁG KÉZILABDA NYEREMÉNYJÁTÉK JÁTÉKSZABÁLYZATA 

Kézilabda
37 perce

Brazília: két góllal és egy műcsirkével bosszantotta az ősi riválist a Cruzeiro-csatár

Minden más foci
56 perce

Atlétika: a nagy párharcok vb-je jöhet

Atlétika
58 perce

„Ez a pillanat is eljött, melytől rettegtem, mikor pályám csúcsán voltam” – visszavonul a kenuklasszis Kövér Márton

Kajak-kenu
1 órája

Az első kalapból várják a sorsolást a magyarok a férfi vízilabda Eb-n

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik