Roy Makaay nélkül nehezebben, de a negyedik győzelmét is begyűjtötte a szezonban a Bayern München, és továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát az egyaránt idegenben gálázó Werder Bremen és Hamburg előtt.
Michael Ballack (jobbra) a legutóbbi tíz bajnokijából kilencen gólt szerzett, ezúttal három pontot ért a találata a Bayern Münchennek
Michael Ballack (jobbra) a legutóbbi tíz bajnokijából kilencen gólt szerzett, ezúttal három pontot ért a találata a Bayern Münchennek
Akár az előző szezon gólkirálya (Marek Mintál) és vicemesterlövésze (Roy Makaay) is összemérhette volna az erejét a Nürnberg-Bayern München összecsapáson, azonban sérülés miatt mindketten csak nézői lehettek, mint kíséreli meg az újabb Bundesliga-rekord beállítását a vendégcsapat. Felix Magath társulata 12 meccses győzelmi sorozattal a háta mögött lépett pályára a Franken-stadionban, márpedig korábban csak egyszer (1981, Bayern München, még Csernai Pállal a kispadon) volt példa 13-as szériára. Ami esetleg a csúcsbeállítás ellen szólt: több mint két évtizede az akkori parádé végül csak bronzérmet ért…
Most 20 perc után úgy tűnt, az eddig nyeretlen Nürnberg behúzza a féket a listavezető szerelvényén, hiszen Pinola szabadrúgásból mindenki meglepetésére kapura csavart, a berepülő emberek csak megzavarták a müncheni védelmet, Kahn is álmélkodott egy sort - a labda meg a lába között a kapuba került.
Azonnal észhez tért a Bayern, postafordultával jött is az egyenlítő gól (Lúcio, Guerrero összjátékot követően az utóbbi volt eredményes), az újabb gól azonban csak nem akart megszületni. Aztán hirtelen - ha már az első számú gólfelelős, a három forduló alatt hatig jutó Makaay nem volt a pályán - megvillant Michael Ballack, és fejesével eldöntötte a találkozót. A karmester a legutóbbi tíz bajnokijából kilencen a kapuba talált…
Az éllovas sorozatban negyedszer szerzett két gólt Nürnbergben, és a négy meccsből hármon győzelmet ünnepelhetett. Mindössze egyetlen sorozata szakadt meg: nyolc bajnoki után kénytelen volt háromnál kevesebb góllal beérni…
Szavazás
A visszafogottabb góltermés másik "hátránya", hogy már csak holtversenyben a legjobb támadósorral büszkélkedhet a Bayern, hiszen a Kaiserslauternben ötöt hintő Werder Bremen 13-nál utolérte. A hazaiaknál Halil Altintop ugyan szállította a "szokásos" gólját (az idei hetediket), de addigra ez már nem osztott, nem szorzott, a 84. percben ugyanis már 4-0 volt a zöld-fehéreknek. A brémaiaknál Miroslav Klose megmutatta, még mindig kiválóan ismeri a Betzenberget (a ’Lautern legutóbbi, Werder elleni sikerét még az ő gólja szállította 2003 tavaszán, és az azt megelőző két hazai diadalhoz is hozzátett egy-egy találatot), de a mostani duplájának aligha örült a több mint harmincezer néző…
A Hamburg gólgyárosai (Lauth, Émile Mpenza, Barbarez) viszont ezúttal vagy sérültek voltak vagy takaréklángon égtek, így aztán kénytelenek voltak mások a reflektorfénybe lépni. Például Wicky és Mahdavikia, majd mindkettőjüket elhomályosítva, Van der Vaart. A holland légiós már szerdán, Andorra ellen is csodagólt szerzett (a balösszekötő helyéről, álló helyzetből emelt a bal felső sarokba), és most sem adta alább: részegítő cseleket követően még Wache kapust is elfektette, és csak utána gurított a kapuba. Így aztán még az idény első mainzi góljára (Ruman jegyezte) is gyorsan ráborult a feledékenység homálya.
A Bayern, Werder, Hamburg hármas picit ellépett a második számú bajnokaspiránsnak tartott Schalkétól, amely az egymást követő második meccsén végzett döntetlenre. Leverkusenben előbb a vendégek (Lincoln), aztán a hazaiak (Berbatov) hagytak ki egy büntetőt, majd a gelsenkircheniek hagyományosan átengedték a nyitás jogát a riválisnak (Berbatov élt az alkalommal), hogy aztán a becserélt Sören Larsen révén csak az egyenlítésig jussanak.
Március óta tart a parádé
március 19.
Hansa Rostock
o
3–1
április 2.
Wolfsburg
i
3–0
április 9.
Mönchengladbach
o
2–1
április 16.
Hannover
i
1–0
április 23.
Bochum
o
3–1
április 30.
Kaiserslautern
i
4–0
május 7.
Mainz
i
4–2
május 14.
Nürnberg
o
6–3
május 21.
VfB Stuttgart
i
3–1
augusztus 5.
Mönchengladbach
o
3–0
augusztus 13.
Leverkusen
i
5–2
augusztus 27.
Hertha
o
3–0
szeptember 10.
Nürnberg
i
2–1
Bundesliga 1. 4. forduló Leverkusen-Schalke 1-1 (Berbatov 73., ill. S. Larsen 85.) Nürnberg-Bayern München 1-2 (Pinola 20., ill. Guerrero 21., Ballack 60.) Kaiserslautern-Werder Bremen 1-5 (Halil Altintop 84., ill. Micoud 31., Klose 44., 78., Frings 45., Vranjes 89.) Mainz-Hamburg 1-3 (Ruman 69., ill. Wicky 43., Mahdavikia 56., Van der Vaart 71.) Hannover-Eintracht Frankfurt 2-0 (Stájner 32., Jankov 63.) Mönchengladbach-Duisburg 2-1 (Neuville 5., Zé Antonio 65., ill. Möhrle 9.) VfB Stuttgart-Arminia Bielefeld 1-1 (Tomasson 57., ill. Pinto 79.) A Hertha BSC-Wolfsburg és a Borussia Dortmund-1. FC Köln mérkőzést vasárnap játsszák.
Következik (szeptember 17-18-án) az 5. forduló: 1. FC Köln-Mönchengladbach, Mainz-VfB Stuttgart, Arminia Bielefeld-Kaiserslautern, Hamburg-Eintracht Frankfurt, Wolfsburg-Nürnberg, Werder Bremen-Borussia Dortmund, Bayern München-Hannover, Duisburg- Bayer Leverkusen, Schalke-Hertha BSC ---- "Támadhatatlan és elkerülhetetlen. A legismertebb német a világon. A nemzet ősz reklámcikke."
Christof Siemens, a német Die Zeit újságírója jellemezte így a ma 60. születésnapját ünneplő Franz Beckenbauert, nem alaptalanul. A postai alkalmazott fiaként München Giessing nevű munkásnegyedében felnövő Beckenbauer ugyanis az elmúlt négy évtizedben egyértelműen Németország első számú alakja lett, az életrajzában például úgy fogalmaznak, ha akarta volna, kormányokat buktathatott volna meg.
Szárnyalása a Bayern Münchenben kezdődött meg, holott - legalábbis egy legenda szerint - mindössze egy nyaklevesen múlt, hogy ne a Giessingben sokkal népszerűbb 1860 München játékosa legyen. Ha az "oroszlánok" egyik játékosa egy vita hevében nem legyinti meg, talán sohasem tér vissza a Császár-korszak (Nyugat-)Németországba. A Bayernnel az UEFA-kupa és az Európai Szuperkupa kivételével az összes jelentős klubtrófeát megnyerte (később a Cosmostól és a Hamburgtól sem távozott üres kézzel), illetve ő volt a fő pillére a hetvenes évek elején az egész világot meghódító Nationalelfnek.
A világbajnokságot 1974 után még egyszer megnyerte, 1990-ben azonban már nem a pályán, hanem mellette dirigált, és Mario Zagallo után ő lett a második ember, aki játékosként, majd szövetségi kapitányként is átvehette a legnagyobb presztízsű futballtrófeát. Manapság - a Bayern elnöklése mellett - éppenséggel a harmadik vb-aranyán dolgozik, a harmadik funkcióban. Ô a 2006-os németországi világbajnokság szervezőbizottságának első embere, és ha Jürgen Klinsmann csapata jövő júliusban, Berlinben a csúcsra ér, alighanem neki is jár majd egy kis rész a medáliából.
"Minden idegszálammal a világbajnokságra összpontosítok. Az embernek az életében egyszer van esélye arra, hogy világbajnokságot nyerjen és szervezzen. Ötven éven belül biztosan nem lesz rá ekkora sanszom" - mondta Kaiser Franz, akinek a napokban szinte minden televíziós csatorna több órás tisztelgő műsort szentel. (Például az ARTE nevű adón vasárnap az egész este az övé, a ZDF-en pedig 135 perces show-t adnak, a "Császár 60 éves" címmel.)
A Beckenbauer-titkot még senkinek sem sikerült megfejtenie, a legenda szerint talán egy öreg asztrológus mondása lehet a kulcs. "Egy öreg hölgy, aki sajnos már nincs köztünk, azt mondta, valószínűleg én vagyok Winnetou öreg lelke" - árulta el a Császár. ---- 1994. október 15-én lőtt gólt legutóbb hazai pályán a Duisburg kapujába a Mönchengladbach! Ez nem csupán azért sok idő, mert a két, az első két osztály között liftező gárda gyakorta elkerülte egymást, hanem azért is, mert az utóbbi három alkalommal nullára nyertek idegenben a kékek. Így hát Oliver Neuville hosszú szériának vetett véget, amikor megszerezte a vezetést - immár Lisztes Krisztián csapatának.
"Ragyogóan kezdtünk, de szinte azonnal, rendkívül szerencsétlen góllal egyenlített az ellenfél - mondta lapunknak debütálása után Lisztes. - Nem sokkal később büntetőt kapott a Duisburg, de a beteg Kellert helyettesítő Kampa szerencsére hárítani tudott. El is múlt a kezdeti lendület, sokat szenvedtünk, érződött, hogy nem volt tökéletesen olajozott a gépezet, de lesz ez még jobb is. Alighanem frissíteni akart az edzőnk, amikor engem körülbelül egy óra után lecserélt, és igaza lett, pontrúgást követően megszereztük a győztes gólt. Elsőre nem volt ez rossz teljesítmény, bár játszottam már jobban is. Azért megnyugtató volt és igen jólesett, hogy a közönség - azt írták ki a táblára, hogy összejöttek úgy negyvennyolcezren… - megtapsolt, amikor lejöttem. Oké, tűzijátékot nem rendeztek a tiszteletemre, de jól fogadtak. Azt is elmondhatom, hogy a Mönchengladbach új stadionja egészen lenyűgöző aréna, fantasztikus volt a hangulat, annak ellenére, hogy mondom, nem játszottunk igazán jól. A legfontosabb most az volt, hogy a három pontot begyűjtsük, hiszen nem rajtolt jól a csapat, és igencsak lent voltunk a tabellán. Sikerült, győztünk, most mindenki boldog, de ahhoz, hogy igazán előrelépjünk, idegenben is meg kell mutatnunk, hogy nem vagyunk rosszak. Legközelebb Kölnbe megyünk, az biztosan jó meccs lesz…"