Gyorsasági motor: újabb magyar éremeső

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.09.04. 22:07
Csúcsot döntöttek a mieink az Alpok-Adria bajnokság Magyar Nagydíján: az idénynyitón öt kategóriában hét magyar érem született, míg vasárnap hat géposztályban nyolc.A legnagyobb sikert a superstock 1000-ben könyvelhettük el. Dudás Péter a harmadik körben elhúzott, és fölényesen nyert, megszerezve idei első győzelmét; a superbike-ban Végh elrontotta a rajtját, de a hetedik helyről felzárkózott; a supersportban Székely harcolt meg a második helyért; a 125 GP-ben Győrfi izgalmas párbaj végén lett második; a 125 Sportban pedig Juhász senkitől sem zavartatva szerezte meg az ezüstöt.A superstock 600 harmadikja, Németh Balázs is fantasztikusan motorozott, csak 0.952 másodperccel maradt el az elsőtől.Magyar Nagydíj, az Alpok-Adria bajnokság 7. futama, Hungaroring
125 Sport: 1. Puskar (szlovák, Aprilia), 2. Juhász Dávid (magyar, Aprilia), 3. Galbusera (olasz, Cagiva).
125 GP: 1. Gnani (olasz, Gnani), 2. Győrfi Alen (magyar, Honda), 3. Razec (cseh, Honda).
Superstock 600: 1. Spigariol (olasz, Yamaha), 2. Mitja (olasz, Kawasaki), 3. Németh Balázs (magyar, Yamaha).
Supersport 600: 1. Kerbl (osztrák, Honda), 2. Székely Zsolt (magyar, Honda), 3. Mayrhoffer (osztrák, Yamaha).
Superstock 1000: 1. Dudás Péter (magyar, Suzuki), 2. Kispataki Viktor (magyar, Suzuki), 3. Varga Gergely (magyar, Suzuki).
Superbike: 1. Camlek (szlovén, Yamaha), 2. Végh János (magyar, Honda), 3. Prager (cseh, Yamaha)

Nemzetközi 200 mérföldes endurance: 1. Végh János, Magda Attila (magyar, Honda) 74 kör, 2. Kispataki Viktor, Soltész Attila (magyar, Suzuki) 1 kör hátrány, 3. Bellezza, Cordara (olasz, Suzuki) 1 k h.