A Juventusé a Gamper-kupa

CSILLAG IMRE, GYENGE BALÁZSCSILLAG IMRE, GYENGE BALÁZS
2005.08.26. 00:10
Némi szerencsével ugyan, de a Juventus nyerte meg a Barcelona által hagyományosan megrendezésre kerülő Joan Gamper-kupát. Az olasz és a spanyol bajnok összecsapásán mindkét csapat edzője kísérletezett a csatárposzton: a hazaiaknál Frank Rijkaard Leo Messinek szavazott bizalmat Larsson éktársaként (Etoo a 68. percben állt be Iniesta helyett, Ronaldinho pedig csak az első félidőben játszott), míg a "zebrákat" gardírozó Fabio Capello az első félidőben a Del Piero, Ibrahimovic duót, a fordulást követően pedig a Mutu, Trezeguet kettőst szerepeltette.
Messi (jobbra) egy gólpasszt könyvelhetett el az összecsapáson
Az olaszok közül elsősorban Del Piero volt elemében, előbb egy Vieira elleni faultért megítélt tizenegyest váltott gólra, majd kihagyta a nulla kettőhöz vezető helyzetet, amikor már csak Víctor Valdésszel állt szemben.

A fordulást követően magasabb fokozatba kapcsolt a Barca, és némileg meglepő módon az argentin válogatottból Budapesten mintegy fél perc után kiállított Messi vette a kezébe a marsallbotot - a fiatal támadót csak sárga lapos szabálytalanságokkal tudták tartani, ám a 67. percben így is gólpasszt adott Iniestának. Nem sokkal később Van Bronckhorst már a katalánoknak szerzett vezetést, a hajrába fordulva azonban Trezeguet tizenegyesből egalizált. A Juve annyira belejött a tizenegyesrúgásokba, hogy a trófea sorsát eldöntendő büntetőpárbaj során egyik játékosa sem hibázott, míg a hazaiak soraiból Eto’o és Márquez is rontott.

Az NSO ajánlja:

• A spanyol bajnokság végeredménye: Tabella, fordulóról fordulóra

Képgaléria:

A La Liga csapatai 2004-2005
"Tizenegyesekkel vesztettük el a mérkőzést, de úgy látom, a Barcelona jobb, mint a Juventus" - csipkelődött Rijkaard, viszont Capello sem marad adósa: "Nem az én hibám, hogy Rijkaard nem tanítja meg a játékosait tizenegyest rúgni."

Joan Gamper-kupa
Barcelona (spanyol)-Juventus (olasz) 2-2 (Iniesta 67., Van Bronckhorts 70., ill. Del Piero 11. - 11-esből, Trezeguet 79. - 11-esből) - 11-esekkel 2-4