A kubaiak csak ijesztgettek

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2005.07.08. 20:45
Kevés híján újabb figyelemre méltó eredmény követte a kolumbiaiak szerdai, Panamától elszenvedett vereségét - a végső győzelemre is esélyes amerikaiak négy perccel a rendes játékidő lejárta előtt még döntetlenre álltak Kubával. Végül Landon Donovan és DaMarcus Beasley parádéjával fölényesen nyertek, ami azt jelenti, hogy történetük 17. Arany-kupa-csoportmérkőzésén sem veszítettek pontot. A B-csoport másik favoritja, Costa Rica ugyancsak hozta a meccset a dolgát szerfölött megnehezítő kanadai csapat ellen.
Landon Donovan (balra) a hajrában lôtt duplájával kihúzta a csávából az amerikai válogatottat

A kubaiak a 18. percben elhallgattatták a seattle-i közönséget, Lester More ugyanis egy keresztlabdát kapásból továbbított a sokadik számú amerikai kapus, Marcus Hahnemann kapujába. A házigazdák szerencséjére még az első félidőben összejött az egyenlítés, Beasley átadását a korábban számos helyzetet elfecsérlő Clint Dempsey továbbította a kapuba. Mivel a második félidő elején a kubaiak tíz emberre fogyatkoztak, látszólag nem volt kérdéses a mérkőzés kimenetele.

Az ismeretlen okból csupán csereként beálló Donovan mégis nagyon későn, a 87. percben szerezte meg a vezetést, pazar szabadrúgásból. A későbbiekben már sokkal gördülékenyebben - kétperces időközönként - ment a gólszerzés: Beasley következett, majd a PSV támadója kiszolgálta Donovant, 4-1 lett a vége. "Persze örülök a sikernek, de kicsit aggaszt, hogy milyen nehezen jött össze. A kubai válogatott kitűnően védekezett. Még szerencse, hogy az egyenlítés nem maradt a második játékrészre" - mondta Bruce Arena, az Egyesült Államok válogatottjának szövetségi kapitánya.

A Costa Rica-Kanada találkozó a 30. percben dőlt el, midőn a játékvezető lefújta Patrice Bernier kezezését, a megítélt büntetőt meg Jafet Soto berúgta. A kanadaiak több ízben egyenlíthettek volna, a közép-amerikaiak kapusa, José Porras azonban remekül helytállt.