A Véleznek áll a zászló

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.06.20. 22:28
Noha a Clausura hagyományainak megfelelően történhet még meglepetés, a 17. forduló után valószínű, hogy a Vélez 1998 után ismét bajnok lehet.
A "várlakóknak" sikerült feledtetniük az egy héttel ezelőtti vereségüket: idegenben győzték le a Rivert. Ez azt jelenti, hogy vasárnap akár már ünnepelhetnek, igaz, ehhez biztosan lesz egy-két szava a Racingnak is, amely remek teljesítménnyel rukkolt ki, és lőtávolban maradt. Az egyaránt a hajrában betliző Estudiantesnek és Arsenalnak viszont már csak elméletben van esélye a bajnoki címre.Tegyük hozzá, a Libertadores-kupa szerdai elődöntőjére készülő River tartalékos felállásban fogadta a Vélezt, amely az elmúlt 14 évben csak egyszer nyert a piros-fehérek otthonában. Eleinte úgy tűnt, most sem fog, de a 13. perctől hirtelen megváltozott minden, bebizonyosodott, hogy az Instituto elleni kudarc csak átmeneti kisiklás volt. Az éllovas büntetőből vezetést szerzett, a második félidőben szebbnél szebb kontrákat vezetett, s egy kicsivel több odafigyeléssel több góllal is győzhetett volna.A Lanúst 2001 óta nem tudta legyőzni hazai környezetben a Racing, amely ráadásul az elmúlt három fordulóban csak döntetlenre volt képes - a két nyeretlenségi sorozatnak azonban vasárnap egyszerre vége szakadt. Az első félidőben ugyan Bossio kapus bravúrokat mutatott be, de a szünet után már tehetetlen volt. A Racing emberelőnybe került, és a 18 éves, csereként beálló középpályás, Moralez két gólt is előkészített. Az ifjú tehetség mellett az uruguayi csatárt, Guerrerót érdemes megemlíteni: kilenc forduló után talált be ismét a kapuba.Az Arsenalból senkit sem emelhetünk ki, a csapat 21 év után kapott ki újra a Gimnasiától, mi több, odahaza 2004 szeptembere óta először szenvedett vereséget. A kudarc különösen azért fájó, mert a Gimnasia az utolsó előtti percben szerezte meg a győztes gólt.Az Estudiantes is a hajrában vesztett pontokat, pedig a lefújás előtt hét perccel Pavone még 2-1-re módosította az eredményt. A hosszabbításban ugyanis bekotort egy gólt az Independiente, és így a "tanulók" Vélezzel szembeni hátránya háromról öt pontra nőtt.Clausura (Zárás)
17. forduló: Almagro-San Lorenzo 3-1 (Figueroa 3., Pérez 6., Castano 10., ill. Coudet 68.), Arsenal-Gimnasia La Plata 1-2 (Nunez 25., ill. Enría 19., Savoia 89.), Estudiantes La Plata-Independiente 2-2 (Krupoviesa 68., Pavone 83., ill. Frutos 66., Fabbro 92.), Newell’s Old Boys-Boca Juniors 1-0 (Borghello 47.), Quilmes-Olimpo 1-1 (Velázquez 36., ill Páez 45.), Instituto-Rosario Central 1-2 (Raymonda 46., ill. Villa 72., Ferrari 81. - 11-esből), Argentinos Juniors-Huracán de Tres Arroyos 5-1 (Manchín 22., 62., Carrario 31., Pisculichi 46., Morinigo 90., ill. Caggiano 43. - 11-esből), Banfield-Colón 0-0, River Plate-Vélez Sársfield 0-1 (Castromán 13. - 11-esből), Racing Club-Lanús 2-0 (Guerrero 46., Cardetti 86.)
Az élcsoport: 1. Vélez Sársfield 35 pont, 2. Racing Club 32, 3. Estudiantes La Plata 30, 4. Arsenal 29, 5. Banfield 27 (22-15), 6. Rosario Central 27 (23-23)