Megvédte bajnoki címét a BVSC

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2005.06.08. 22:55
Maradt esélye a Kecskeméti Spartacusnak a férfifinálé második összecsapására is, hiszen az első találkozón a BVSC 10:8-as győzelmével nem tett szert behozhatatlan előnyre. A döntő második mérkőzésére így az lett a kérdés: megvédi-e bajnoki címét a fővárosi gárda - amelyhez akár jobb játszmaaránnyal a 9:9-es döntetlent is elég lett volna elérniük a visszavágón -, avagy fordít a vidéki együttes, és a harmadik találkozó dönt az aranyéremről.
Nos, az első pontot gyors, 3:1-es győzelemmel behúzta a BVSC-nek a Lindner Ádám, Varga Zoltán páros, a nagyobb gyakorlattal büszkélkedő fővárosiak ellen csak egy szettet lophatott a kecskeméti Szarka Levente, Jakab Gábor kettős. A fiatal Jakab János, Molnár Krisztián duó nem adta olcsón a bőrét, a jóval rutinosabb Podpinka András, Demeter Lehel formáció az ötödik szett végéig dolgozott az egyenlítő pontért. Ezt követően Lindner és Varga győzött, utóbbi könnyedén lépte le Jakab Gábort. Következett a fiatal titánok nagy harca: az odavágón Jakab Jánost csak ifjúsági válogatott társa, Szarka Levente tudta megverni 3:2-re, így a visszavágó sok izgalmat ígért. Jakab János magabiztosan hozta az első két szettet, amikorra magára talált Szarka, és egyenlített. A döntő játszmát a kecskeméti indította jobban, de Jakab három elfecsérelt meccslabda után megkaparintotta csapatának a negyedik pontot is. Demeter előbb könnyed győzelemre készült Molnár ellen, de 2:0-s hátrányból felállt a BVSC-s. Az ötödik szettben aztán a vendégek legjobbja 6:0-s rohammal rajtolt, így szerzett csapatának egy szédítő pontot (4:2). Azután Lindner hamar letudta Jakab Gábor ellen a kötelezőt, Varga ennél kicsit több idő alatt szomorította el Szarkát, s az eredményjelző ekkor 6:2-es BVSC-vezetést mutatott. Igen ám, de jött Jakab János és Demeter párharca, amely az első meccsen igen sok izgalmat hozott, s előbbi 3:2-es győzelmével zárult. Ennek tudatában mindenkit meglepett, hogy a fiatal fővárosi egyetlen szettet sem tudott elcsípni. A generációk csatájában (a 37 éves Podpinka és a 18 esztendős Molnár állt szemben egymással) villogtak a felek, Podpinka bemutatott néhány arcpirító bravúrt, míg Krisztián ment az eredmény után, de hiába. Győzött a rutin, s összesítésben feljött a Spartacus 6:4-re. Ám ez volt a nap utolsó előtti vendégpontja, ugyanis a következő párharcokból a fővárosiak jöttek ki jobban: Lindner az idősebb jogán hagyta helyben 3:0-val Szarkát, majd Varga is fölényesen győzte le Demetert, Jakab János pedig Podpinkának nem kegyelmezett (9:4). A bajnoki címet érő tizedik pontért Molnár küzdött, s 2:0-s vert helyzetből egyenlített Jakab Gábor ellenében, ám a végjátékot elbukta, így Lindnerre hárult a befejezés: Demeter elleni 3:1-es diadala a BVSC címvédését eredményezte. ---- A ---- E