Már három a Vélez előnye

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.05.31. 00:43
A Clausura hét végi játéknapján megnőtt az esélye annak, hogy a Vélez Sársfield megszerezze története hatodik bajnoki címét. A listavezető vendégként is könynyedén lépett át az Argentinoson, amely eddig a nagycsapatok mumusának számított - ebben az idényben legyőzte a Racingot, a San Lorenzót és a Bocát is. A "várlakók" ráadásul a saját sikerükön túl a legveszélyesebb ellenfelek szenvedésének is örülhettek: az Estudiantes csak szerény döntetlenre volt képes a Boca ifistái ellen, a Racing a hosszabbítás második percében szintén elbúcsúzott két ponttól, a Rosario kikapott a tartalékos Banfieldtól, míg a River még mélyebbre ásta magát a gödörben az újabb, sorozatban negyedik vereségével.
Pellegrino a Vélez második gólját fejeli – részben neki köszönhetô, hogy a listavezetô megtriplázta elônyét

Nagyjából másfél évvel ezelőttre tehető, hogy a Véleznél "helyzetbe hozták" azt az ifjú generációt, amelynek munkája most kezd gyümölcsözni. A kék-fehérek saját nevelésű játékosai már az Aperturában is kivillantották oroszlánkörmeiket (a második helyre futottak be), és az akkor megszerzett magabiztosságuk fordulóról fordulóra kamatozik a Clausurában is - jól példázza ezt az Argentinos elleni sikerük is. Eltiltás miatt nem léphetett pályára egyik legjobbjuk, a csatár Rolando Zárate, ám a szokásosnál harmatosabb támadójátékuk ellenére is nyertek - elsősorban védőiknek és középpályásaiknak köszönhetően, akik nem féltek átlépni a túlsó térfélre, no meg a hetek óta jól védő Sessának, aki a kritikus pillanatokban mindig a helyén volt. Castromán büntetőből már az első percben megszerezte a vezetést, Pellegrino fejjel növelte az előnyt a második játékrész derekán, a kegyelemdöfést pedig a 100. bajnokiján szerepő 22 éves Gracián adta meg egyéni akciója végén.

Az Estudiantesnél ellenben nem volt senki, aki helyettesítette volna a Clausura legeredményesebb gólvágóját, Mariano Pavonét, aki ugyan a pályán volt, de borzasztóan rosszul játszott - immár egyhuzamban negyedszer nem talált be a kapuba. Pedig minden adva volt ahhoz, hogy 1995 után a "tanulók" végre legyőzzék a Bocát, ugyanis a Libertadores-kupára összpontosító "genovaiak" tartalékokkal és ifistákkal álltak ki. A bizonyítási vágy ezúttal pontosan annyit ért, mint a tapasztalat - gól egy szál se…

A River is a kupára összpontosít, tartalékjai és ifistái még jobban is játszottak a Boca fiataljainál, a most debütáló, 17 éves Gonzalo Higuain máris ámulatba ejtette a nagyérdeműt - mégis a vendég Gimnasia nyert. A River vezetett is, ám gólja után Bobadilla, a "farkasok" kapusa lehúzta a redőnyt. A vendégek egyenlítő gólja a River legnagyobb rohamai közepette született meg, majd a hajrában jött a Gimnasia váratlan, egyben győzelmet érő második gólja - az alig fél perce becserélt Vargas jóvoltából.

Clausura (Zárás)
15. forduló: Instituto-Independiente 0-0, Arsenal-Olimpo 3-0 (Llama 10., 16., Calderón 25.), Newell’s Old Boys-San Lorenzo 1-1 (Vella 61., ill. Barrientos 18.), Banfield-Rosario Central 3-0 (Piriz Alvez 4., Azconzabal 19., Armenteros 27.), Argentinos Juniors-Vélez Sársfield 0-3 (Castromán 1. - 11-esből, Pellegrino 65., Gracián 84.), Racing Club-Almagro 1-1 (L. López 24., ill. Castano 92.), Quilmes-Lanús 0-0, Colón-Huracán de Tres Arroyos 3-0 (Fuertes 27., 32., 58. - a másodikat 11-esből), Estudiantes La Plata-Boca Juniors 0-0, River Plate-Gimnasia La Plata 1-2 (Almerares 10., ill. San Esteban 30., Vargas 72.)

Az élcsoport: 1. Vélez 32 pont, 2. Estudiantes La Plata 29, 3. Racing Club 28, 4. Arsenal 26, 5. Colón 23 (25-16), 6. River Plate 23 (29-24)