Bitter kétszer is bukott

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2005.05.22. 22:47
Címkék
Amióta az Albacetei 8 órás szerepel az endurance-vb programjában, Bitter Sándor jóvoltából mindig volt figyelemre méltó eredményünk: a magyar versenyző 2003-ban a 11., tavaly pedig a kilencedik lett. Az idén azonban véget ért a jó széria, "Bitti" kétszer is bukott tegnap, és belső, valamint medencesérüléseket szenvedett, csapatának pedig fel kellett adnia a viadalt. Rosivall Ágostonnak sem volt szerencséje, az utolsó órában csapata elektromos hiba miatt a 13. helyről feladta a viadalt.
Bitter nagyon jól kezdett, néhány kör leforgása alatt a 18. helyről feljött a tizedikre, de a látványos felzárkózás még az első órában befejeződött, miután a pálya leggyorsabb jobbos kanyarjában bukott. A baleset miatt a csapat visszaesett a 25. helyre, ahonnan újból nekiveselkedett a felzárkózásnak, de a harmadik órában, a 70. körben megint hatalmasat esett a magyar pilóta. "Nem tudom, miért, de olaj és hűtőfolyadék került a hátsó kerekemre, a motorom pedig nagy sebességnél ledobott magáról. Azonnal kórházba szállítottak, és megállapították, hogy több belső szervem megsérült. Egyelőre nem tudom, hogyan folytatódik az idényem" - búslakodott Bitter.Rosivallnak is kijutott a rosszból, mert bár csapata nagyon gyorsan előretört - a 21. helyről startoló alakulat az első óra végén már a pontot érő 15. helyen motorozott -, de a technika keresztbe tett. "Rengeteg problémánk volt, gumigondokkal küszködtünk, tankolási szabálytalanság miatt megbüntettek bennünket, majd svájci csapattársamnak, Niggi Schmassmannak rosszul lett a felesége, amiért a társamnak egygyel több boxkiállást kellett beiktatnia. De még így is pontszerzők lehettünk volna, ha nem jött volna közbe az elektromos hiba" - fogalmazott a trióból a legnagyobb átlagsebességet elérő Rosivall.A gyári Suzuki csapatnak viszont semmiféle problémája sem volt. A Philippe, Kitagava, Four hármas már az első órában elhúzott a mezőnytől, így 2004 után ismét a Suzuki Castrol Team nyert Albacetében.Albacetei 8 Órás, a vb 2. futama
A végeredmény: 1. Philippe, Kitagava, Four (francia, japán, francia, Suzuki) 299 kör (132.220 km/óra), 2. Ribalta, Cabana, Noyes (spanyol, spanyol, spanyol, Yamaha) 3 kör hátrány, 3. Jerman, Hinterreiter, Giabbani (szlovén, osztrák, francia, Yamaha) 5 k. h.
A vb állása: 1. Philippe, Kitagava, Four 55 pont, 2. Kellenberger, Morillon, Muff (svájci, francia, svájci, Kawasaki) 36, 3. Jerman, Hinterreiter, Giabbani 30, …21. Bitter Sándor, Klein, Malec (magyar, osztrák, szlovén, Suzuki) 1
Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Kecskemét–Újpest meccs az NB I-ben, BVSC–Vasas az NB II-ben

Minden más foci
5 órája

Iráni továbbjutó a sznúker-vb-n, Vafaei legyőzte Hawkinst

Egyéb egyéni
5 órája

„Megnehezítem a saját életemet" – Norris elvesztette a vezetést a bajnokságban

F1
6 órája

Meglepetés, a Saint-Étienne legyőzte a Lyont a Ligue 1-ben

Francia labdarúgás
6 órája

A Real Madrid a 93. percbeli Valverde-rakétával győzött az Athletic Bilbao ellen

Spanyol labdarúgás
6 órája

„Mégis hova kellett volna mennie Verstappennek?" – a Red Bull értetlenkedett, az FIA érvelt

F1
7 órája

Kikapott az Atalantától és távolodik a kupainduló helyektől a Milan

Olasz labdarúgás
7 órája

A Leverkusen botlásával a Bayern a következő fordulóban akár bajnok is lehet

Német labdarúgás
7 órája
Ezek is érdekelhetik