A válogatott Józsa Zsuzsanna (10) a 22. születésnapján ugyan 22 pontot termelt, ám mégsem lehetett boldog

BERTRANS-PHOENIX MECANO-KECSKEMÉTI RC 2:3
(19, -20, -23, 16, -13)
Folyondár utca, 300 néző. V: Mezőffy, Adler
VASAS: Pethő 17, Nyári 7, Dégi 12, TORMÁSI 14, Meléndez-Pál 1, JÓZSA 22. Cs: Vatai (liberó), Filipovics, TAKÁCS 8, Borlai. Edző: Jókay Zoltán
KECSKEMÉT: ÉKES ESZTER 15, SZABÓ 12, Martinovics 9, FEKETE 15, Andruszenko 9, CZÉH 10. Cs: Ékes Erika (liberó), Dobos. Edző: Farkas Mihály
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 11:10, 20:15, 22:17. 2. játszma: 1:4, 7:11, 9:17, 18:23. 3. játszma: 4:6, 14:17, 19:18, 23:24. 4. játszma: 5:2, 11:8, 18:11, 23:14. 5. játszma: 3:3, 7:6, 9:9, 12:10
Piros lap: Józsa (3. játszma)
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1:1
"Olyan sötét van itt, csak nem feladták a meccset?"- viccelődött az érkező kecskeméti küldöttség egyik tagja, másfél órával az összecsapás előtt. Igazság szerint éppenséggel a vendégeknek lett volna okuk arra, hogy ne álljanak ki, mert két kiválóságuk, Szórád Lívia és Czéh Ágnes a vasárnapi öszszecsapás során megsérült, előbbi be sem melegített, utóbbi összedrótozott bokával vállalta a játékot. A taps már a kezdés előtt sem zúgott érdemtelenül, 22. születésnapja alkalmából Józsa Zsuzsannát köszöntötte Fördős László szakosztályelnök.
Az első szettet a Kecskemét kezdte lendületesebben, ám a Vasas hamar fordított: 12:11-nél ismét a tartalékos, ám rendkívül szimpatikusan küzdő vendégeknél volt az előny. Nem sokáig, mert Tormási és Józsa jóvoltából a Vasasé lett a szakaszgyőzelem. A második játszmát kiválóan kezdte a Kecskemét, ötletes, pontos játékával állva hagyta ellenfelét. A vendégek 17:9-es vezetésüknél kezdtek igazán lelkesedni, ekkor hitték el, hogy valóban lehet keresnivalójuk a gyengélkedő Vasas ellen. 20:12-nél kezdte a felzárkózást a vendéglátó, de jelentős vezetéséből öt pontot megőrzött, így részsikerhez jutott a Kecskemét.
A harmadik szettet menetrend szerint a látogatók indították agilisabban, nemcsak eredményesen, szemre is tetszetősen röplabdázott a Kecskemét. A Vasas 12:12-nél érte utol Martinovicsékat, ám Farkas Mihály tanítványai nem ismertek elveszett labdát, 17:14-re ismét ők vezettek. A hihetetlenül izgalmas, fordulatos végjátékban mind a pályán, mind a lelátón elszabadultak az indulatok: a bíróval káromkodó Józsa Zsuzsannát piros lappal ideiglenesen kizárta a játékvezető, az ítéletek ellen lázadó szurkolókat alig tudták féken tartani. A feszültséget a Kecskemét bírta jobban, és megérdemelten szerzett vezetést.
"Ne lógassátok már a fejeteket!" - kérlelte csapattársait 18:11-es Vasas vezetésnél a negyedik játszmában Czéh Ágnes, a vendégek ütője, de a kecskemétiekből vélhetően a tetemes hátrány miatt hiányzott a lelkesedés, ezt a Vasas kihasználta, így következhetett az ötödik szett. A rövidítésben továbbra sem láthatott magas színvonalú röplabdát a sportág két élő legendája, Tatár Mihály és Buzek László, akik a lelátóról figyelték a találkozót. 8:6-os Vasas-vezetésnél cseréltek térfelet a csapatok, ám 10:9-re már a Kecskemét vezetett. A házigazdák az első meccslabdát még hárítani tudták, a másodikat már nem, így a Kecskemét teljesen megérdemelten győzött.

Mi történt a vasárnap 3:0-ra nyerő együttesével?
Jókay Zoltán
Ezt én is szeretném tudni. A nyitásfogadásunkkal, a centertámadásainkkal és az erőltetett, egyszerű szélsőjátékunkkal is problémák voltak. Elsősorban a fejekben kell rendet tenni a harmadik meccsig.

Számított arra, hogy bravúrt ér el a csapata?
Farkas Mihály
Reméltem. Az első szettgyőzelmünk egy lélektani játékot rombolt le játékosaimban, Szórád Lívia nélkül nehéz lesz a csütörtöki meccs, de ha a mostani teljesítményünket meg tudjuk ismételni, újabb sikert érhetünk el.

NRK-NYÍREGYHÁZA
BSE-FCSM 3:1
(-16, 26, 22, 23)
Nyíregyháza, 200 néző. V: Szabó F., Csikós
NYÍREGYHÁZA: KAPUVÁRI 26, Fésűs 5, BOTOS 11, ERDÔSNÉ 28, Timcsenko 1, Merkószki 2. Cs: Katona 5, Adorján. Edző: Ludvig Zsolt
BSE: Mátrai V. 12, ADRIANENKO 7, Czakó 18, Várhegyi 13, Jáka Zs. 7, HORVÁTH D. 15. Cs: Tóth A. (liberó), Mester. Edző: Kasziba István
Az eredmény alakulása. 1 játszma: 0:5, 6:8, 9:11, 14:15, 14:23. 2. játszma: 6:4, 10:13, 14:13, 19:17, 19:20, 22:23, 25:24. 3. játszma: 6:5, 7:9, 11:9, 15:13, 17:17, 21:17, 23:22. 4. játszma: 5:4, 6:8, 11:11, 14:17, 17:17, 20:19, 23:21, 23:23.
Keretes szerkezetbe foglalta Kapuvári az első szettet: rossz nyitásával kezdődött és fejeződött is be a játékrész. Persze, közben azért akadt emlékezetes megoldása is a nyíregyháziak "gólkirályának", mást ne mondjunk, zsinórban öt hazai pontot is ő jegyzett. Igaz, a BSE előnye már az elején tekintélyes volt, és bár akadtak megingásai a címvédőnek, a 15:14-es vezetésénél indított nyolcpontos hadművelet eldöntötte a szett sorsát. A következő felvonásban 5:4-nél tört meg a jég, vagyis a mérkőzés során ekkor vezetett először a Nyíregyháza. Hamar fordított a vendégcsapat, és úgy tűnt, újabb magabiztos részsiker lett a vége. A Kapuvári révén kapaszkodó Ludvig-csapat azonban nem adta fel, és előbb játszmalabdát hárított, majd a saját maga esélyei közül a harmadikat értékesítve (Katona volt a "tettes") egyenlített.
A szettnyeréssel tovaszállt a házigazda kezdeti megilletődöttsége, Erdősné is elkapta a fonalat, így izgalmassá vált a harmadik parti, amelynek sorsát a jobb nyitások (vagy rossz fogadások, nézőpont kérdése…) döntötték el - 18:17-nél Katona két ászt is nyitott, majd Botos ugyanígy cselekedett a játszmalabdánál. Üldözöttből tehát üldözővé vált a BSE, amely elsősorban Horváth megmozdulásaival haladt a cél, vagyis az egyenlítés felé. Csakhogy a másik oldalon Erdősné vált ellenállhatatlanná és hiába érte utol még egyszer riválisát a látogató, a kegyelemdöfést végül Botos vihette be. Mindez azt jelenti, hogy az alapszakaszban elvesztett két találkozó után újra vereséggel távozott Nyíregyházáról a bajnoki címvédő.

Mit jelent a győzelem a folytatásra nézve?
Ludvig Zsolt
Óriási lélektani erőt kell, hogy adjon ez a győzelem, amiből építkeznünk kell a csütörtöki harmadik mérkőzésre.

Meg vannak babonázva Nyíregyházán?
Kasziba István
Nem, egyszerűen arról van szó, hogy az első játszmát követően kiestünk a saját ritmusunkból, majd később már futnunk kellett az eredmény után. Ez óriási hiba volt a csapat részéről.