Wenger szerint ez fordulópont

G. P., I. SZ.G. P., I. SZ.
2005.03.02. 22:23
Kedd este nagyon kevésen múlt, de egyelőre nem ment tönkre teljesen az Arsenal idénye. Nem esett gól a Sheffield United elleni FA-kupa-negyeddöntő megismételt mérkőzésén, a hosszabbításban sem, jöhettek tehát a tizenegyesek.
A jelenleg az Arsenalnál csak második számú kapusnak számító Almunia két tizenegyest is hárított a Sheffield United elleni büntetôpárbajban

Az eladdig több ízben életmentő bravúrt bemutató sheffieldi kapus, Patrick Kenny egyet sem tudott megfogni Lauren, Vieira, Ljungberg és Ashley Cole higgadtan végrehajtott büntetői közül, Almunia viszont kétszer is védett, így az Arsenal ment tovább a legjobb nyolc közé.

Arséne Wenger láthatóan nagyon megkönnyebbült, hogy a mai sanyarú időkben, amikor nyolc kulcsjátékos sérülése súlyosbítja a bajnokság és a Bajnokok Ligája (kvázi) elúszása miatti helyzetet, egy trófea még megnyerhető maradt az "ágyúsok" számára. "Büszkék lehetünk a teljesítményünkre, mert roppant fiatal, tapasztalatlan csapattal álltunk ki. Láttam az elszántságot és megingathatatlanságot, amire a lemagasabb szinten még inkább szükségünk van, mint egy másodosztályú vetélytárssal szemben. Teljesen elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával, és kimondottan örülök, hogy a továbbjutás nem hullott az ölünkbe, hanem keményen meg kellett dolgoznunk érte. Szerintem ez fordulópont lehet, mert Münchenből, majd Southamptonból elég letörten jöttünk haza, és most végleg elkeseredtünk volna, ha kudarcot vallunk" - fejtegette a francia szakvezető.

Emellett külön kitért a kitűnően védő Almunia produkciójára, aki szerinte eddig nem az igaz arcát mutatta. "Jó érzés, hogy most már tudom, valóban képes arra, amit az edzéseken láttam tőle. Korábban talán túl nagy volt rajta a nyomás, ezért nem tudta a legjobbját nyújtani. Ahogy több lesz az önbizalma, egyre jobban megy majd neki" - jósolja Wenger, hozzátéve: nem látná értelmét, ha a klub újabb hálóőrt vásárolna.

Neil Warnock, a Sheffield trénere jellegzetes angol sportszerűséggel viselte, hogy a bajnoki címvédő elleni, összesen 210 percnyi döntetlenért elbukott tizenegyespárbaj lett a csapata "jutalma". "Az ilyen izgalmas mérkőzésekért imádom az FA-kupát, még ha most mi húztuk a rövidebbet. Minden elismerésem az Arsenal labdarúgóié. Feltűrt ingujjal jöttek, tudták, hogy küzdeniük kell. Tíz perccel a vége előtt odakiáltottam Ashley Cole-nak: »fogadok, örültök, hogy nem kell minden héten itt játszani«. Azt mondta, »de még mennyire«" - számolt be Warnock egy különös elismerésről.

FA-kupa
Nyolcaddöntő, megismételt mérkőzések: Brentford (III. osztályú)-
Southampton 1-3 (E. Hutchinson 4., ill. Crouch 11., 90., Phillips 67.), Sheffield United (II.)-Arsenal 0-0 - 11-esekkel 2-4, Blackburn Rovers-Burnley (II.) 2-1 (Tugay 31., M. G. Pedersen 86., ill. Hyde 42.).
A győztesek továbbjutottak.
A negyeddöntő (március 12.) párosítása: Blackburn-Leicester City (II.), Bolton Wanderers-Arsenal, Southampton-Manchester United, Newcastle United-Tottenham vagy -Nottingham