A Milan átvette a vezetést

M. T.M. T.
2005.02.19. 23:56
Szombaton a szokásostól eltérően három mérkőzést is játszottak a Serie A-ban, hiszen mindhárom BL-csapat azt kérte, hogy a 25. fordulóbeli találkozóját hozzák előre.Délután hatkor a listavezető Juventus kezdett, amely Messinában lépett pályára. A vendégek közül hiányzott Nedved és Trezeguet, így Capello mester a Del Piero, Ibrahimovic csatársorral, és egy kicsit furcsa, 3-5-2-es alapfelállással kezdett. Az első félidő a 40 000 néző által támogatott hazai csapaté volt, amely hosszú percekre kapujához szegezte a Juvét, és Zampagna révén még egy kapufát is elért.
Andrij Sevcsenko sérülés miatt már a tizedik percben kivált a Milanból
A második 45 percre Capello kicsit átszervezte csapatát, ennek - és a tartalékos Messina fáradásának - köszönhetően ez a 45 perc a vendégeké volt, ám Ibrahimovic révén csak helyzetekig (és egy kapufáig) jutottak, így született meg a 0-0-s végeredmény.

"Az első félidőben letámadtak minket, és szenvedtünk, a szünet után viszont hihetetlen helyzeteket hagytunk ki. Mostanában sajnos nem tudjuk gólra váltani a lehetőségeinket, de szerencsére fizikailag jó állapotban vagyunk, ez biztató a Real elleni meccs előtt" - értékelte a látottakat Capello mester.

A Juve döntetlenje lehetőséget adott a Cagliarit fogadó Milannak, hogy pontszámban utolérje, jobb gólkülönbségének köszönhetően pedig meg is előzze a "zebrákat". A piros-feketék a közelgő, Manchester United elleni BL-meccs miatt kissé felforgatott összeállításban kezdtek, és az egész első félidőben nem voltak veszélyesek Iezzo kapujára, részben azért is, mert a 10. percben Andrij Sevcsenko súlyosnak tűnő sérülést szenvedett: egy szögletet követően összefejelt az egyik vendéghátvéddel, Loriával, elkezdett vérezni az orra, cserét kért, majd hamarosan kórházba is szállították, ahol megállapították, hogy valószínűleg járomcsonttörést szenvedett. A második félidőben a Milan sokáig meddő fölényben játszott, aztán a 76. percben kiállítás miatt elveszítette Pancarót, de tíz emberrel is be tudta gyötörni a győztes gólt! A megváltó és első helyet érő találatot Serginho jegyezte a 92. percben.

A másik milánói gárda, az Inter az Udinese vendége volt, és az első félidő itt sem hozott gólt, bár élvezetes volt a játék, elsősorban a milánói kék-feketéknek köszönhetően. A második játékrész veszélyes Mihajlovics-szabadrúgással és Adriano-helyzettel kezdődött, majd az 58. percben a vezetést is megszerezte Mancini csapata: Verón váratlan lövésénél De Sanctis szinte a kezét sem tudta megmozdítani, és máris a hálójában táncolt a labda. A folytatásban az Udinese hatalmas mezőnyfölénybe került, és a 90. percben Goitom fejesével megérdemelten egyenlített.

B-liga
27. forduló, péntek esti mérkőzés: Modena-Pescara 0-0. A többi találkozót vasárnap, illetve hétfőn játsszák.