Molnár Erika és Kuttor Csaba sikere Fadd-Domboriban

FEKETE LÁSZLÓFEKETE LÁSZLÓ
2004.08.08. 20:10
A két olimpiai induló triatlonista, Molnár Erika és Kuttor Csaba nyerte vasárnap a Fadd-Domboriban rendezett aquatlon sprint országos bajnokságot.
A 2.5 km futásból, 1 km úszásból, majd újabb 2.5 km futásból álló távon a férfiaknál címvédőként rajtoló Kuttor a szombati triatlon ob-n szerzett ezüst után ezúttal elsőként ért célba. Igaz, a bajnoki címért alaposan meg kellett dolgoznia, hiszen szoros küzdelemben, mindössze egyetlen másodperccel utasította maga mögé Lipták Tamást.

Az olimpiai résztvevô Kuttor Csaba alaposan „kicentizte” a gyôzelmét, hiszen egyetlen másodperc elônnyel nyert (Fotó: Meggyesi Bálint)
A harmadik helyen a tiszaújvárosiakkal készülő brit Woodward ért célba, míg az ob-bronz a még juniorkorú Nógrádi Tamásnak jutott. A nők versenyében újra kitett magáért a szombati nap meglepetésembere, ám hogy Kovács Zsófiának nem sikerült megismételnie a tavaly duplázó Szabó Zita bravúrját, arról Molnár Erika "tehet". Az UTE olimpiára készülő klasszisa végig remek tempóban haladt, s csaknem fél perccel utasította maga mögé vetélytársait.

AQUATLON SPRINT ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, FADD-DOMBORI
Férfiak. Bajnok: Kuttor Csaba (Buda-Cash Team Kaposvár) 31:27, 2. Lipták Tamás (Debreceni SC) 31:28, 3. Nógrádi Tamás (Proform Triklub) 31:40. Nők. B: Molnár Erika (UTE) 36:06, 2. Kovács Zsófia (Gyötriklub) 36:31, 3. Szabó Zita (Debreceni SC) 36:45. ---- S ---- A