Két egyértelmű és két titkos esélyes, valamint 14 "sötét ló" vág neki a Jupiler League 2004-2005-ös idényének, amely a Mouscron-Anderlecht találkozóval kezdődött el. A két favorit, mint az elmúlt esztendőkben mindig, az Anderlecht és az FC Bruges, őket a surranópályáról az aranyéremről 1982 óta rendre csak álmodozó Standard Liege, valamint az 1999-ben és 2002-ben célba érő Genk tréfálhatja meg.
Dindane-hoz (balra) és Simonshoz hasonlóan nagy csatát vívnak csapataik, az Anderlecht és az FC Bruges
Dindane-hoz (balra) és Simonshoz hasonlóan nagy csatát vívnak csapataik, az Anderlecht és az FC Bruges
Az Anderlecht és az FC Bruges dominanciáját jelzi, hogy az elmúlt másfél évtizedben mindössze háromszor fordult elő (a már említett Genk mellett 1997-ben a Lierse ért révbe), hogy nem ebből a párosból került ki a belga bajnok. Ha a keret erősségét vesszük figyelembe, az Anderlecht tűnik valamivel erősebbnek, a vezérkarnak sikerült egyben tartania a tavasszal kilencpontos előnynyel diadalmaskodó keret magját, ráadásul a Strasbourgtól érkező Fabrice Ehret, valamint a Mouscrontól elcsábított Jérome (Mbo) Mpenza személyében két biztató igazolásra is futotta. De hangsúlyozzzuk az igazi erősítést inkább az jelenti, hogy többek között Aruna Dindane (ha csak valamelyik élvonalbeli angol klub, például a West Bromwich vagy a Crystal Palace nem szól közbe), Nenad Jesztrovics, Christian Wilhelmsson és Vincent Kompany nem engedett a nyári csábítóknak. "Mondtuk, hogy együtt akarjuk tartani a csapatot, és be is tartottuk az ígéretünket" - jegyezte meg büszkén Herman Van Holsbeeck, a klub általános igazgatója. Az első számú kihívó FC Brugesnél sem lehet gond az összeszokott csapatjátékkal, hiszen Trond Sollied vezetőedző az előző idény második felében már szinte ugyanazzal a kerettel dolgozhatott, mint az új évadban. A kulcsfigurának szánt Jonathan Blondel, Víctor és Bosko Balaban is a télen csatlakozott a kerethez, az első fél évben egyikükre sem hárult hatalmas teher, az ősszel azonban mindez változni fog. Főképp Balabanon lesz nyomás, neki a Metalurg Doneckhez igazoló Andrés Mendozát kell pótolnia. A kapusból pályaedzővé avanzsáló Danny Verlinden mindenesetre biztos benne, hogy mindez simán menni fog a horvát csatárnak. Az FC Brugeshöz hasonlóan a Standard és a Genk is elveszített egy-egy gólerős támadót, ráadásul közülük - egyelőre - csak a "vörösöknek" sikerült megfelelő utódról gondoskodniuk. A liege-ieket Émile Mpenza hagyta el, aki rövid hazai kitérő után ismét a Bundesliga felé vette az irányt, csak éppen a Schalke helyett immár a Hamburg kék-fehér meze feszül rajta. Ôt az egykori ajaxos Wamberto pótolhatja, akit éppen a közvetlen rivális Genk elől orozott el a gárda. A Genknek azért lett volna szüksége a brazil csatárra, mert az egykori gólkirály úgy gondolta, az orosz Rubin Kazanynál több és biztosabb a pénz. A Het Nieuwsblad című lap ankétja mindenesetre egyértelműen tükrözi az erőviszonyokat, a megkérdezett edzők és játékosok közül 26-an az Anderlecht, 12-en az FC Bruges bajnoki címét jövendölték, a meglepetéscsapat a Gent (9 szavazat), a gólkirály pedig Jérome Mpenza (10) vagy Balaban (9) lehet.
A Jupiler League 2004-2005-ös kiírásának részvevői Anderlecht (1.), FC Bruges (2.), Standard Liege (3.), Genk (4.), Mouscron (5.), Westerlo (6.), Germinal Beerschot (7.), La Louviere (8.), Gent (9.), Lokeren (10.), Lierse (11.), Beveren (12.), St. Truiden (13.), Cercle Bruges (14.), Charleroi (15.), Mons (16), Oostende (újonc), FC Brussels (ú) Zárójelben az előző idényben elért helyezést tüntettük fel.
Elfogyott a magyar légió Amíg néhány évvel korábban a magyar labdarúgók egyik legjobb felvevőpiaca volt a belga bajnokság, ma már csak egyetlen honfitársunk szerepel ott, ő is újoncként. Az előző idényben még Lendvai Miklós és Bodor Boldizsár is a Jupiler League-ben futballozott, azonban a nyáron mindketten országot váltottak. A "helyükre" egyedül Hajnal Tamás, a Ferencváros és a Schalke egykori középpályása érkezett, aki a St. Truident erősíti. Bemutatkozásként - tizenegyesből - gólt is rúgott a Schalke elleni edzőmérkőzésen.