Az első találat varázsa

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
Vágólapra másolva!
2004.05.31. 22:36
Címkék
Az olasz válogatott vasárnap este Tuniszban játszotta le az Eb előtti utolsó felkészülési mérkőzését, amelyen az egyik legerősebb afrikai alakulat, a tunéziai nemzeti együttes volt az ellenfele.
Giovanni Trapattoni, a squadra azzurra szövetségi kapitánya ugyan mindenkit előre figyelmeztetett, hogy ne vonjon le semmilyen következtetést a kezdőcsapatból, de mi a magunk részéről csodálkoznánk, ha a dánok elleni csoporttalálkozón pályára küldendő tizenegy háromnál több helyen változna a most látotthoz képest.
Trap az elmúlt hónapokban megszokott 4-2-3-1-es hadrendben küldte pályára a fiait, bár a védelem előtti hat játékost nemcsak Zanetti, Perrotta – Camoranesi, Totti, Del Piero – Vieri sorrendben lehet felírni, hanem akár úgy is, hogy Camoranesi, Zanetti, Perrotta, Del Piero – Totti, Vieri, és máris egy klaszszikus 4-4-2-t kapunk.

A válogatottsági örökrangsorban Gaetano Scireát utolérô Fabio Cannavaro (5) a 78. fellépésén szerezte meg az elsô gólját
A válogatottsági örökrangsorban Gaetano Scireát utolérô Fabio Cannavaro (5) a 78. fellépésén szerezte meg az elsô gólját
A válogatottsági örökrangsorban Gaetano Scireát utolérô Fabio Cannavaro (5) a 78. fellépésén szerezte meg az elsô gólját
Ez persze csak játék a számokkal és a nevekkel, ennél sokkal fontosabb, hogy az olaszok egész tűrhető első félidőt produkáltak. Hátul Nesta és Cannavaro igyekezett hírnevéhez méltóan játszani, elöl pedig a Del Piero, Totti, Vieri trió mindhárom tagja rendkívül aktív volt. Rajtuk kívül Zambrotta érdemel dicséretet, az igen passzív Camoranesi pedig némi feddést.
Az olaszok a 16. percben szereztek vezetést, amikor Totti ollózós passzal kereste Vierit (a két játékos között szemmel láthatóan nagyon jó az összhang), a középcsatár elől menteni akaró Buazizi pedig a saját hálójába talált. Bő tíz perccel később, egy szögletet követően Cannavaro fejjel vette be a hazai kaput, ami azért volt fontos, mert a csapatkapitány az első gólját szerezte a válogatottban, éppen a 78. meccsén, azon, amelyen beérte az örökranglistán a legendás Gaetano Scireát. ---- A
Legfrissebb hírek

NS: ifjabb Dárdai Pál aláírt a Puskás Akadémiához; Vécsei Bálint: Nem ijedek meg senkitől

E-újság
2 órája

Jet-ski Európa-bajnoki futam és junior világbajnokság Győr-Győrzámolyban

Egyéb autó-motor
2 órája

Joao Pedro duplázott nevelőegyesülete ellen, a Chelsea könnyedén jutott a klub-vb döntőjébe

Klub-vb
2 órája

Szerdai sportműsor: PSG–Real Madrid a klub-vb-n

Minden más foci
3 órája

Isten ujja – Csinta Samu publicisztikája

Klub-vb
3 órája

Második felvonás – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
3 órája

Nyertek a svédek, így a németekkel együtt negyeddöntősök a női Eb-n

Minden más foci
3 órája

DAC: Yhoan Andzouana távozott, Abdoulaye Gueye érkezett – hivatalos

Minden más foci
3 órája
Ezek is érdekelhetik