Már megint Murphy büntetett

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2004.04.24. 23:28
Valószínűleg a legmegátalkodottabb Manchester United-szurkoló sem adott volna egy lyukas fél pennyt csapata bajnoki címéért már a Liverpool elleni mérkőzés előtt sem, de azért rögzítsük: az MU most már matematikailag is lecsúszott a címvédésről.
A Liverpool négy év alatt harmadszor tudott győzni az Old Traffordon, és Gérard Houllier regnálása alatt szintén harmadszor rúgott itt győztes gólt Danny Murphy.Láttunk már sokkal jobb rangadót e két fél között – persze a gödörben lévő, ráadásul Ruud van Nistelrooyt nélkülöző Manchestertől és a hektikus Liverpooltól badarság is lett volna lenyűgöző játékot várni. Helyzetek azért akadtak, Michael Owen dolgozta ki az elsőt, de a gólvonal előtt keresztbe gurított labdájára egyetlen társa sem ért oda. Válaszként Ryan Giggs jelentkezett jókora kapáslövéssel, amely kevéssel mellé szállt. Az igen aktív, ám jóval kevésbé hatékony Cristiano Ronaldo sárga lapja jelentős eseménynek számított, a többit mindenki képzelje hozzá.Hasonlóan óvatos játékkal indult a második félidő is, aztán egy óra elteltével Gary Neville elkaszálta Steven Gerrardot a tizenhatoson belül. A büntetőt nem a sértett, netán Owen rúgta, mivel az idény során mindketten rontottak már, hanem Murphy, méghozzá a bal fölső sarokba, a manchesteri kapuba visszakerülő Tim Howardnak esélyt sem hagyva. A hátralévő időben a hazaiak nagyon nyomtak, de csak két kapufáig jutottak – Giggs egyetlen lövésből érte el mindkettőt, valóban csak centiken múlott, hogy nem lett belőle egyenlítés.Az Aston Villa ott van a Liverpool nyomában, David O’Leary tanítványai nagy mázlival kaparintották meg mindhárom pontot, a megelőző öt hazai bajnokiját rendre megnyerő Middlesbrough otthonában. A fiatal ír szakember eddigi edzői pályafutása során még sosem mulasztotta el aktuális csapatát kijuttatni a nemzetközi kupaporondra. Az idén folytathatja a szériát, mert Nolberto Solano kiállítása, és az ebből következő védekező taktika dacára a birminghami játékosok az utolsó pillanatban kiharcolták a győzelmet.A Leicester és a Manchester City parázs hangulatú összecsapása döntetlenre végződött, ami a kiesés elől menekülő két társulat egyikének sem igazán jó. A City remekül kezdett, Nicolas Anelka számos helyzetet kihagyott, mígnem Michael Tarnat irdatlan erejű szabadrúgással vezetést szerzett. James Scowcroft egyenlítése után a "rókák" óriási lehetőséghez jutottak, ám Paul Dickov tizenegyesét David James kiütötte.A Charlton, úgy tűnik, ragaszkodik ama szokásához, hogy az idény végét ellustálkodja. A csapat az utóbbi négy bajnokságban egyszer sem nyert háromnál többször az utolsó tíz fordulóban, és most is ebbe az irányba halad. Ezúttal a rossz passzban lévő Fulham pályáján kapott ki simán.Az Everton–Blackburn találkozón leginkább a kapusok parádéztak, no meg természetesen a Rovers támadója, Jonathan Stead. A januárban még a negyedosztályban, a Huddersfield Townban szereplő 21 éves srác a 80. percben bólintott a liverpooliak kapujába – ez volt a tizedik Premier League-mecscsén az ötödik találata!Ugyancsak a hajrában fordított a Bolton Southamptonban, mindössze két perc leforgása alatt. A Wanderersnek így nem kell még lemondania róla, hogy esetleg európai kupát érő helyen végezzen.A Division I-ban a Norwich City után a második feljutó kilétére is fény derült. A West Bromwich Albionnak már azelőtt ölébe hullott a jövő szezonbeli Premiership-szereplés, hogy pályára lépett volna, mert a Sunderland nem tudta legyőzni a Wigant. Hogy melyik együttes lesz a harmadik feljutó, az csak az idény vége utáni rájátszásban dől majd el.Tv: a Sport1 17 órától élőben közvetíti a Tottenham–Arsenal londoni rangadót ---- Nem ülnek el a rapszodikusan szereplő Liverpool játékosa, Michael Owen körüli találgatások. Az ifjú aranylabdás már több ízben azzal fenyegetőzött, hogy távozik, ha a csapat nem kvalifikálja magát a Bajnokok Ligájába – márpedig erre van esély, a "vörösök" pillanatnyilag a negyedik, BL-selejtezőt érő pozícióban állnak. Owent korábban – mint a legtöbb csillagot karrierje során legalább egyszer – a Real Madriddal hozták hírbe, ám újabban a Barcelonával emlegetik együtt. Nem is alaptalanul, mert Frank Rijkaard, a katalánok vezetőedzője szerfölött sejtelmesen nyilatkozott az ügyben a Daily Mailnek. "Szükségünk van egy gyors csatárra, aki technikás, és állandó veszélyt jelent a kapura. Mit gondol, ez a leírás ráillik Michael Owenre?" – kérdezett vissza a holland szakember, amikor a lap riportere a Barca esetleges vásárlási szándékáról faggatta. Az biztos, hogy a gránátvörös-kék klubnak hamarosan égető szüksége lesz egy igazi gólzsákra, mert Patrick Kluivert szekere rúdja kifelé áll a Camp Nouból. ---- 44. forduló: Wigan Athletic– Sunderland 0–0, Burnley–Derby County 1–0, Coventry City–Rotherham United 1–1, Crewe Alexandra–Crystal Palace 2–3 Ipswich Town–Nottingham Forest 1–2, Millwall–Reading 0–1, Preston North End–Cardiff City 2–2, Stoke City–West Ham United 0–2, Walsall–Sheffield United 0–1, Watford–Norwich City 1–2, West Bromwich Albion–Bradford City 2–0, Wimbledon–Gillingham 1–2
Az élcsoport: 1. Norwich 88 pont, 2. West Bromwich 86, 3. Sunderland 72, 4. Ipswich 71