Hasselbaink a padról jubilált

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2004.03.27. 22:34
A sors úgy hozta, hogy a tabella első öt helyezettjéből csak a Chelsea-nek volt jelenése szombaton. A londoni kékek éltek a lehetőséggel, fölényes győzelmet hozó mérkőzéssel vonták magukra a figyelmet. Jól tették, vasárnap és hétfőn már úgyis mindenki az ArsenalMU rangadóról fog beszélni&
Hasselbaink (középen) a kispadon kezdte a Wolverhampton elleni összecsapást, majd beszállt, és a hajrában szerzett mesterhármasával gyôzelemhez segítette a Chelsea-t
Claudio Ranieri a sereghajtó Wolverhampton elleni meccsre öt helyen változtatta meg a szerdai BL-negyeddöntőn döntetlenező Chelsea kezdőcsa-patát, és eleinte úgy tűnt, ez jó húzás volt, mert két "új" ember, Joe Cole és Mario Melchiot hozta össze a vezető gólt. Henri Camara viszont John Terry csúszkálását kihasználva váratlanul egyenlített, aztán még egy ordító helyzetet is kihagyott. A hazaiak a második félidőben nekidurálták magukat, mégis a Wolves jutott előnyhöz, amint Jody Craddock bólintott Marco Ambrosio hálójába.
Az eredmény még a 70. percben is a hihetetlennek számító 1–2 volt, amikor Frank Lampard 25 méterről "szétlőtte" a vendégkapu alsó sarkát. Paul Ince és társai foggal-körömmel oltalmazták az egy pontot, de a csereként beálló Jimmy Floyd Hasselbainkkel szemben tehetetlenek voltak. A holland bő tíz perc alatt mesterhármast rámolt be a Wolvesnak, s ezzel a harmadik külföldi lett, aki elérte a százgólos határt a Premier League-ben. Jubilált Lampard is: ő a harmadik mezőnyjátékos, aki sorozatban száz Premiership-meccsen lépett pályára.
Az Aston Villa "hatpontos" meccset nyert meg Londonban a Charlton ellen, ezzel utolérve, sőt jobb gólkülönbségével megelőzve riválisát a táblázaton. A Sven-Göran Eriksson szövetségi kapitány szemei előtt zajló összecsapás érdekesen kezdődött: a Villa kapufája után Carlton Cole vezetést szerzett a házigazdáknak, akik utána ugyancsak a kapufát találták telibe, majd kaptak egy gólt. Vesszőfutásuk folytatódott a szünet után is, az egyre jobban játszó Villa Lloyd Samuel révén ismét betalált, aztán Claus Jensen a 90. percben fölérúgott egy tizenegyest.
A klub gazdasági helyzetét érintő kedvező hírek után a Leeds játékosai úgy utaztak Birminghambe, hogy tudták, ha nyernek, ideiglenesen elhagyják a kiesőzónát (tekintve, hogy a Portsmouth meccse csak később kezdődött, a Leicester meg vasárnap játszik). Mark Viduka pompás cselsorozat végén meg is szerezte a vezetést, ám utána beindultak a hazaiak. A City egyértelmű fölényt csak rövid időre tudott kialakítani, de támadói sokkal jobbak voltak a kapu előtt, mint mondjuk a második nagy helyzetét már elpuskázó Viduka. Bryan Hughes és Mikael Forssell végül két-két találattal zárta a kilencven percet, Halsey játékvezető pedig egy ajándék tizenegyessel, amelyet Forssell értékesített.
A déli sikert hozó Southampton–Tottenham találkozón a remekül védő két kapus, Antti Niemi és Kasey Keller jóvoltából csak egy gól esett. Azt nem más jegyezte, mint a két év óta először eredményes Rory Delap – ugyan mi más módon, mint ollózásból!
A Portsmouth idénybeli első idegenbeli diadalával végre bennmaradó helyre lépett, így már csak egy pontra van előtte legyőzöttje, a Blackburn, amely immár hét forduló óta nyeretlen otthon.

Tabellák, fordulóról fordulóra

Tv: a Sport1 17 órától élőben közvetíti az Arsenal–Manchester United mérkőzést ---- 39. forduló: Bradford City–Burnley 1–1, Coventry City–Reading 1–2, Norwich City–Stoke City 1–0, Nottingham Forest–Crewe Alexandra 2–0, Rotherham United–Preston North End 1–0, Sunderland–Derby County 2–1, Walsall–Millwall 1–1, Watford–Wigan Athletic 1–1, West Bromwich Albion–Crystal Palace 2–0, West Ham United–Gillingham 2–1, Wimbledon–Ipswich Town 2–0, Cardiff City–Sheffield United 2–1
Korábban játszották: Crewe Alexandra–Stoke City 2–0, Sheffield United–Derby County 1–1, Sunderland–Gillingham 2–1, Wimbledon–Millwall 0–1
Az élcsoport: 1. Norwich 70 pont (58–31, 38 mérk.), 2. West Bromwich 70 (55–32, 38), 3. Sunderland 65 (37), 4. West Ham 63 (58–41), 5. Millwall 63 (50–36, 38), 6. Sheffield United 63 (57–45) ---- Szenzációs felvételekkel rukkolt ki szombaton a The Sun című angol bulvárlap. Az újság szerint március 25-én készült fotókon Sven-Göran Eriksson látható, amint éppen elhagyja Peter Kenyonnak, a Chelsea igazgatójának otthonát. Noha Kenyon maga azt állítja, hogy manipulácóról van szó, mert ilyen kép legfeljebb akkor készülhetett a szövetségi kapitányról, amikor ő még a Manchester Unitednál dolgozott, az FA komolyan vette a hírt.
Emlékezetes, a szövetségi illetékesek akkor is meglehetősen idegesen reagáltak, amikor – tavaly nyáron – elterjedt, hogy Erikssont a Chelsea-t frissen felvásárló Roman Abramovics rezidenciájáról látták távozni. Most az FA egyik szóvivője közölte a BBC tudósítójával, a lehető legrövidebb időn belül beszélni akarnak a svéd szakemberrel. Eriksson egyébként eddig valamennyi lehetséges alkalommal határozottan cáfolta, hogy otthagyná az angol válogatott kispadját. A múlt hónapban például a következőket nyilatkozta: "Európa-szerte több egyesület érdeklődik irántam, de én mindig visszautasítom őket. Kitűnő állásom van, a szerződésem kétezer-hatig szól, ki akarom tölteni, ezért nem is tárgyalok senkivel". (Idevágó hír, hogy kisebb sérülés miatt David Beckhamnek valószínűleg ki kell hagynia a jövő szerdai, Svédország elleni barátságos mérkőzést.)
Közben a Bayernnél is folytatódnak az esetlegesen távozó Ottmar Hitzfeld utódjáról folytatott találgatások, és a müncheni lapok szerint a klubvezetés "álma" Eriksson volna.