A Statisztika győzni megy Linzbe

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2004.03.22. 20:46
A tavalyi ezüstérem után ismét a legmagasabbra tör a Statisztika: a Marczibányi téri együttes feltett szándéka, hogy megnyeri a klubcsapatok Szuperligáját. Erre egyébként minden esélye megvan, ugyanis a döntő első mérkőzésén 7:3-ra legyőzte az osztrák ASKÖ Linz-Froschberg együttesét, azaz a kedd délutáni linzi visszavágón akár a 6:4-es vereség is "belefér".
"Természetesen szó sem lehet arról, hogy így gondolkozzunk – mondta Fülöp István, a Statisztika vezetőedzője. – Mi most is győzni megyünk Ausztriába, és úgy vélem, a Boros, Fazekas, Molnár, Póta négyes fogattal ez teljesen reális, akárhogyan is áll fel az ellenfél. Már csak azért is nyernünk kell, hogy helyrehozzuk az első meccs bakiját: hiába nyertünk hét–háromra, hiába tűnik számszakilag teljesen simának az az eredmény, szégyennek tartom, ami akkor történt."Hogy mire is utalt a szakvezető? Nos, a múlt keddi budapesti első meccsre a vendégek mindössze két játékossal érkeztek meg: a kínai származású Liu Jia sérülés miatt nem tartott a csapattal, helyette mást pedig nem hoztak, mert – mint mondták – nagyon gyengék, és egyébként is dolgoznak. A Statisztika tehát 3:0-s előnyről kezdhette az összecsapást, s ha így nézzük, a 7:3 bizony valóban nem túl fölényes győzelem. Ráadásul – és ezt Fülöp István is elismerte – két találkozót is "elloptak" (döntő játszmában nagy hátrányból fordítottak), azaz hajszál hiányzott, hogy 5:5 legyen a vége a csonka linzi csapattal szemben. Nos, ezért minősítette szégyennek a szakvezető a múlt heti produkciót, és ezért szeretné, ha most – akár játszik Liu Jia, akár nem – is nyernének, s ezzel valamelyest feledtetnék az akkor történteket. Ismervén a Statisztika erejét ez egyáltalán nem elképzelhetetlen, és mindenképpen valószínűbb, mint hogy a férfiaknál a BVSC a cseh Mokre Lazce, a Kecskeméti Trans-Logistic Spartacus pedig az osztrák TS Innsbruck otthonában nyerni tud. E két magyar férficsapatra ugyanis várhatóan rendkívül nehéz percek várnak, ugyanis a 3. helyért küzdő vasutasok mindössze 6:4-es előnyt szereztek, míg a 7. helyért játszó kecskemétiek 5:5-ös döntetlennel zárták a hazai meccsüket. Ami a többi magyar csapatot illeti, az már korábban eldőlt, hogy a nőknél a BSE a harmadik, a címvédő Postás-Matáv SE jelentősen visszaesve a negyedik, míg az Orosháza-Hungarotel a 8. helyen zárta a sorozatot.