Eldőlt a bajnokság?

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2004.01.03. 21:00
Az idény második Old Firm-derbije is a tabellát utcahosszal vezető Celtic sikerét hozta, a hazai pályán játszó együttes 30-ra verte meg a Rangerst. A vendégek alighanem nagyon odafigyeltek Henrik Larssonra, Chris Suttonra és John Hartsonra, mert a trió egyik tagja sem volt eredményes  két középpályás és egy védő vállalta át a feladatukat.
A mérkőzésen a látogatók kezdettől fogva alárendelt szerepet játszottak, Stefan Klosnak már negyedóra elteltével roppant bravúrt kellett bemutatnia Bobo Balde fejesénél. Kicsivel később Sztilian Petrov hosszú sarok felé küldött csukafejesébe Klos beleütött, aztán mindkét kapufát érintette a labda, de végül átvánszorgott a gólvonalon. A vezetés tudatában a hazaiak főként az ívelgetésre szorítkoztak, a "protestánsok" meg bizonyára boldogan passzolgattak volna, de ritkán sikerült három átadást egymás után jó helyre irányítaniuk. A második félidőben, egy szöglet után Stanislav Varga növelte kétgólosra az előnyt, Alan Thompson pedig szenzációs szabadrúgással adta meg a kegyelemdöfést.Az erőviszonyokat és az elmúlt évek történéseit elnézve nem nagy túlzás, hogy a bajnoki cím sorsa félidőben szinte már eldőlt. A pillanatnyilag padlón lévő Rangers még akkor is csak a hátránya felét dolgozná le, ha mindkét hátralévő rangadón megverné nagy riválisát. A zöld-fehérek mellesleg a mostani diadallal új klubcsúcsot állítottak fel: korábban még egyetlen Celticnek sem sikerült zsinórban 18 bajnokit megnyernie. Az eddigi, 1968 óta élő rekordot a Jock Stein-féle BEK-győztes alakulat tartotta. Premier League
19. forduló: Celtic–Rangers 3–0 (Sz. Petrov 19., Varga 60., Thompson 84.), Aberdeen–Kilmarnock 3–1 (Diamond 7., Tosh 45., Hinds 60., ill. Nish 82.), Dunfermline–Livingston 2–2 (Nicholson 36. – 11-esből, Crawford 80., ill. McNamee 15., Makel 62.), Hibernian–Partick Thistle 3–2 (O’Connor 9., Dobie 35., Whittaker 84., ill. Grady 53., Madaschi 78.), Motherwell–Dundee United 3–1 (Clarke 60., Clarkson 68., 90., ill. Wilson 15.). A Dundee–Hearts meccset elhalasztották.
Az élcsoport: 1. Celtic 55 pont, 2. Rangers 44, 3. Hearts 30 (26–22, 18 mérk.), 4. Dunfermline 30 (25–27)