Két kapus is gólt szerzett

G. P.G. P.
2003.12.21. 22:43
Folytatódott az immár kilenc bajnoki óta veretlen Standard Liege jó sorozata, ezúttal a Bodor Boldizsár nélkül felálló Germinal Beerschot legyőzésével.
A 36. percben, 1–1-es állásnál Fabian Carini, az uruguayi válogatott kapusa értékesítette az Émile Mpenza elleni szabálytalanságért megítélt tizenegyest, s bár a második félidőben ugyanő ki is hagyott egyet, a Standard megnyerte a meccset. Volt azonban egy még nagyobb kapusalakítás: Bertrand Lacquait, a Charleroi hálóőre kirúgásból volt eredményes a Mons-Bergen elleni meccs első percében. "Az óriási szél a szálló labdát váratlanul megtolta, és átpattant az ellenfél kapusa fölött. Egyébként vezettünk kettő nullára, miénk lehetett volna a három pont, nagy kár, hogy egyenlített a riválisunk. Rossz volt az időjárás, sok futball nem folyt a pályán" – emlékezett Lendvai Miklós, a kilencven percet végigjátszó Charleroi-középpályás. Ami az Antwerp két magyar légiósát illeti: Bernáth Csabát a 77. percben éppen Bukrán Gábor váltotta a Beveren elleni 3–0-s vereség alkalmával.Jupiler League
17. forduló:
Gent–St. Truiden 0–1 (M’Bonabucya 37.), Antwerp–Beveren 0–3 (Yapi Yapo 10., Kaiper 41., 70.), Lierse–FC Bruges 1–1 (De Wilde 28., ill. Lange 22.), Mons-Bergen–Charleroi 2–2 (La Placa 72., 75., ill. Lacquait 1., Dufer 70.), Mouscron–Lo-keren 3–0 (Pieroni 31., 54., M. Mpenza 44.), Genk–Heusden-Zolder 4–1 (Klapka 11., Roussel 22., 60., Wamfor 68., ill. De Conde 77.), Cercle Bruges–Westerlo 0–0, Standard Liege–Germinal Beerschot 2–1 (Kaklamanosz 13., Carini 36., ill. Van de Weyer 23.)
Az élcsoport: 1. Anderlecht 46 pont, 2. Standard 38, 3. Genk 31, 4. Mouscron 30