Dobogóközelben a Feyenoord

G. P.G. P.
2003.12.07. 22:29
Mateja Kezsman nagyon elszégyellhette magát, hogy az előző fordulóban egyet sem vállalt magára a PSV négy góljából, mert most egymaga termelt ugyanannyit. A Volendam a szünetig még úgy-ahogy tartotta magát, csak 20-s hátrányban volt, de a második félidő elején a szerb csatár nyolc perc alatt berámolt hármat, eldöntve minden kérdést. Kezsman mellett Jan Vennegoor of Hesselink is odatette magát, ő kettőig jutott.
Kezsman négy gólig jutott a hét végén
A Feyenoord csak távolról szemléli két nagy vetélytársát (az Ajax találkozóját az ellenfél, a Roda elnökének halála miatt elhalasztották), de a harmadik helyről természetesen még nem mondott le. A kezdeti ijedtség után még az első játékrészben megfordította az ADO Den Haag elleni meccset, s végül fölényesen, 4–1-re nyert. Sőt, mivel az Alkmaar kikapott, a rotterdamiakat már csak két pont választja el a dobogótól.
A NAC Breda összecsapásának részese volt Pető Tamás és Fehér Csaba is, de – mint utóbbi fogalmazott – ez az összes pozitívum, amit a kilencven perc kapcsán el lehet mondani. "A végén, kettő háromnál volt egy-két helyzetünk, de nem érdemeltük volna meg a döntetlent. Össze sem lehet hasonlítani a tavalyi Bredát a mostanival, már várjuk a téli szünetet, sokat remélünk az alapozástól” – mondta Fehér.

Holland Casino Eredivisie
14. forduló: PSV–Volendam 7–0 (Kezsman 12., 50., 55., 58., Vennegoor of Hesselink 19., 66., De Jong 78.), Willem II–Utrecht 0–2 (Keller 60., Van de Haar 72.), NEC–RKC Waalwijk 1–1 (Welaert 57. – 11-esből, ill. Greene 89.), Feyenoord–ADO Den Haag 4–1 (Van Persie 23., 46., Van Wonderen 45., Pardo 57., ill. Van der Gun 13.), NAC– Heerenveen 2–3 (Venema 7. – öngól, Slot 90., ill. Sibon 6., 15., De Lange 45.), RBC Roosendaal–AZ 1–0 (De Graaf 64.), Vitesse–Zwolle 5–2 (Mbamba 4., Hofs 15., Claessens 20., Van Beukering 55., Hofs 75., ill. Takak 39., Hrisztov 58.). A Roda JC–Ajax mérkőzést elhalasztották.
Hét közben játszották: AZ–Groningen 2–1 (el-Hattabi 17., 83., ill. Salmon 84.), Volendam–Twente 2–0 (Esajas 14., 74.), Heerenveen–ADO Den Haag 2–0 (Sibon 32., Samaras 76.)
Az élcsoport: 1. Ajax 34 pont (13 mérk.), 2. PSV 33, 3. AZ 29, 4. Feyenoord 27, 5. Utrecht 22 (18–17), 6. Heerenveen 22 (17–16)