Már a harmadik helyen a Paris SG

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.12.04. 21:52
A nagycsapatok közül csak a PSG lépett pályára a hétközi fordulóban. A Monaco, a Lyon és a Marseille pihent, mivel a jövő héten a BL-ben  sorrendben a csoportbeli első hely, a továbbjutás, illetve az UEFA-kupás pozícó szempontjából  egyaránt sorsdöntő meccset játszik. Nos, a párizsiak remekül kihasználták a lehetőséget, pompás mérkőzésen 32-re megverték a Strasbourgot, amivel a dobogó harmadik fokára léptek előre.
Reinaldo ismét igazolta, hogy méltó utóda lehet a Barcelonába igazoló Ronaldinhónak
Azután, hogy a Paris SG legutóbb idegenben jobbnak bizonyult a Marseille-nél, a fővárosi szurkolók joggal bíztak benne, a forduló előtt hat mérkőzés óta nyeretlen Strasbourg csak nem akadályozza meg, hogy együttesük végre az őt megillető zónába kerüljön a tabellán. A 13. percben a Racing szerb-montenegrói csatára, Danijel Ljuboja szabadrúgásával odapörkölt egyet a várakozásoknak, honfitársa, Branko Boskovics azonban hamarosan egalizált. A nyáron Ronaldinho helyére igazolt brazil Reinaldo a második félidőben egyszerre beindult, előbb maga fejezett be egy támadást, majd gólpaszszal járult hozzá Pauleta idénybeli hetedik találatához. Abdelilah Fahmi gólja a hajrában már nem osztott, nem szorzott.
Volt egy másik 3–2-es meccs is, amely során a Bastiában két tapasztalt játékosa tartotta a lelket. A Rennes első gólját Florian Maurice, a másodikat Benoit Cauet egyenlítette ki, majd egy fiatal marokkói támadó, Juszuf Hadzsi tette fel az i-re a pontot. Cauet azért nem lehet maradéktalanul büszke a teljesítményére, mert 34 éves fejjel az utolsó percekben kiállíttatta magát.
Sikerült megszakítania rossz sorozatát a Lille-nek! Az idényt nagyszerűen kezdő északiak 12 mérkőzés óta képtelenek voltak győzni, s most érdekes módon a Nantes ellen törték meg az átkot: Philippe Brunel zúgó kapáslövésből elért találata után, a hajrában a chilei Héctor Tapia állította be a 2–0-s végeredményt.
A Le Mans az előző fordulóban mozdult el az utolsó helyről, de az Auxerre stadionjában rögtön elfogyott a lendülete. A góllövőlista élén álló Djibril Cissé vezérletével rohamozó hazaiak sem brillíroztak, egy öngóllal szereztek vezetést. Igaz, a szünet után mindkét oldalon megrezzent a háló, ám a bíró szabálytalanság, illetve les miatt egyszer sem ítélt gólt.

Ismétlés a Ligue 2-ben?

LAVAL. Az elsőfokú döntés értelmében újra kell játszani a másodosztályban november 1-jén lebonyolított Laval–Saint-Étienne találkozót. A bíró 0–0-s állásnál nem adta meg a vendégek közvetett szabadrúgásból elért szabályos gólját, mivel nem vette észre, hogy valaki beleért a lövésbe. A hazaiak "botrányosnak” bélyegezték a döntést, és várhatóan fellebbezni fognak.

Ligue 1
16. forduló: Paris SG–Strasbourg 3–2 (Boskovics 20., Reinaldo 61., Pauleta 66., ill. Ljuboja 13., Fahmi 78.), Auxerre–Le Mans 1–0 (Bonnart 18. – öngól), Bastia–Rennes 3–2 (Maurice 40. – 11-esből, Cauet 61., Hadzsi 80., ill. Ouaddou 8., Piquionne 59.), Guingamp–Ajaccio 2–0 (Yahia 64., André 71.), Lille–Nantes 2–0 (Brunel 42., Tapia 90.), Toulouse–Lens 1–2 (N’Doye 77., ill. Moreira 56., Diane 58.). A Lyon–Bordeaux, a Metz– Marseille és a Monaco–Nice mérkőzést a jövő heti BL-fordulóra tekintettel, míg a Montpellier–Sochaux találkozót a nagy esőzések miatt elhalasztották.