Későn hajráztak a brazilok

G. P.G. P.
2003.12.04. 21:45
Döbbenetes eredmény született a C-csoport utolsó fordulójában, de lehetett volna sokkal cifrább is, Ausztrália ugyanis a második félidő elején 30-ra vezetett Brazília ellen.
A vége 3–2 lett, amivel a "kenguruk” megérdemelten, csoportelsőként léptek a legjobb 16 közé, Brazília pedig – a csehek váratlan vereségének köszönhetően – második lett. Argentína (a mezőnyben egyedüliként, igaz, különösebb sziporkázás nélkül) a harmadik meccsét is megnyerte, ugyancsak simán jutott tovább a spanyol tizenegy, sőt a csütörtöki eredményektől függően a hazaiak is könnyen befuthatnak.A brazilokon már a csehek elleni 1–1 során is ordító jelei mutatkoztak a dekoncentráltságnak, de ezúttal az egy pont reményében készülő, mindazonáltal kiválóan futballozó ausztrálok szervezett játékába végképp beletört a bicskájuk.Nekiálltak a maguk türelmes, sokpasszos focijának, mígnem fél óra elteltével, egy kontra végén Anthony Danze bebotladozott a tizenhatosra, és a hosszú sarokba lőtt. Még nagyobb szerencséje volt Danzénak hat perccel később, amikor Alex Brosque lövése a kapufáról, majd a kapus hátáról pattant elé, és a gólvonalról kellett a hálóba püfölnie a labdát. (Erősen hasonlított a jelenet arra a tizenegyesre, amelyet Bellone lőtt az 1986-os mexikói világbajnokság francia–brazil negyeddöntőjének büntetőpárbajában a brazil Carlosnak.)A dél-amerikaiak a szünet után azonnal kaptak egy harmadik gólt – a kapuskesztyűket feltehetőleg tévedésből viselő Fernando Henrique gyakorlatilag elugrott a labda útjából –, és ettől fogva következhetett a helyzetek kihagyása, minden mennyiségben, majd az utolsó negyedórában két csodálatos találat, ám ez nem volt elég az egyenlítéshez."Nem becsültük alá az ausztrálokat, egyszerűen nem tudtunk idejében reagálni a góljaikra” – erősködött Paqueta, a brazilok szövetségi kapitánya. "Számunkra Brazíliát legyőzni különleges érzés, nem is tudom, sikerült-e már nekünk ilyen magas szinten. Kicsit szétestünk a végére, de ez a csapat messzire eljuthat” – mondta büszkén kollégája, Ange Postecoglou. U20-as világbajnokság, Egyesült Arab Emírségek
Csoportmérkőzések, 3. forduló. A-csoport: Egyesült Arab Emírségek– Burkina Faso 0–0, Szlovákia–Panama 1–0 (Pecovsky 49.). A csoport végeredménye: 1. Burkina Faso 7 pont, 2. Szlovákia 6, 3. Egyesült Arab Emírségek 4, 4. Panama 0
B-csoport: Argentína–Mali 3–1 (Ferreyra 12., Herrera 26., Carrusca 31., ill. Berthe 48. – 11-esből), Spanyolország–Üzbegisztán 1–0 (Iniesta 15.). A csoport végeredménye: 1. Argentína 9 pont, 2. Spanyolország 6, 3. Mali 3, 4. Üzbegisztán 0
C-csoport: Ausztrália–Brazília 3–2 (Danze 31., 37., Dilevski 47., ill. Juninho 75., Dudu 87.), Kanada–Csehország 1–0 (Hume 80.). A csoport végeredménye: 1. Ausztrália 7 pont, 2. Brazília 4, 3. Kanada 3, 4. Csehország 2
A csoportok első két helyezettje biztosan bejutott a nyolcaddöntőbe.
A pénteki program. D-csoport: Kolumbia–Anglia, Egyiptom–Japán. E-csoport: Szaúd-Arábia–Elefántcsontpart, Írország–Mexikó. F-csoport: Paraguay– Németország, Egyesült Államok–Dél-Korea.