MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2003.12.02. 22:22
Ferencváros–Mircurea (romániai) 2–6 (0–1, 1–3, 1–2 )
AstraZeneca Jégcsarnok, 150 néző. V: Incze, ifj. Halassy, ifj. Sós
FERENCVÁROS: BÁN – Bognár, Hajdu, Kiss G, Hoffmann, Jánosi, Ancsin L., Székely Mádai, Bálint, GERGELY CS. 1, SÁNDOR (2), HOLLÓ 1, Kakas, Nagy L., Fekete, Feil, Farkas, Gergely Zs., Serdült, Iljin, Hetényi (kapus). Edző: Hudák Gábor
MIRCUREA: Hricina – SIMON 1, Szőcs E., ELEKES 2, Kertész (2), Péter Sz. (1), Adorján, Kósa (1), MOLDOVÁN 1, Hozó, Szőcs Sz., Dvoretsky , Scherbatyuk, Ondov (2), Tanko 1 (1), Péter R. 1, Antal, Papp, Zsók. Edző: Prakab Gábor
Kiállítások: 8, ill. 12+10 perc (Adorján)

Az első izgalmas mérkőzése a Ferencvárosnak a Pannonia-ligában, itthon: a Mircurea ugyanis valódi ellenfélnek bizonyult. Már a hatodik percben betalált Péter, ám a hazai ketrecőr azt megelőzően legalább hatot védett is. Sajnos a túloldalon ez kevésbé volt jellemző az agresszív védekezésnek köszönhetően – a románok nemcsak a támadásban bizonyultak kőkeménynek. A középső játékrészt góllal kezdték a vendégek. Bán továbbra is brillírozott, a változás abban nyilvánult meg, hogy immár a Mircurea kapuőre is bemutatta, neki sem könnyű bevenni a várát. A kitartó próbálkozások végül góllá értek: Sándor kitűnő átadását a szemfüles Gergely Csaba értékesítette. A harmadban született még két találat, illetve csak egy, román részről, mert Sándor pakkja a játékidő lejártát jelző dudaszó után néhány századmásodperccel ért csak túl a gólvonalon. 2–4 helyett így lett 1–4.
A záró harmadban Simon rafináltan korongozott, s tovább növelte az amúgy is fölényben játszó vendégek előnyét. 1–5-nél a Fradi kapust cserélt: Hetényi majd két perc posztolás után benyelt egy lövést. A végén még három percre kettős emberelőnybe a Fradi, amit Holló gólra is váltott. Ez volt a Fradi első komoly ellenfele itthon, s egyben az első hazai vereség.