Belgium: Már nyolc ponttal vezeti a tabellát az Anderlecht

G. P.G. P.
2003.11.30. 21:40
Ha a szokottnál nehezebben is, de újra begyűjtötte a három pontot az Anderlecht, tovább növelve előnyét a tabellán. Az ukrán Jascsuk góljára a Lierse Mitu révén, egy váratlan lövésből azonnal válaszolni tudott.
A lilák még az első félidőben, a svéd Zetterberg büntetőjével harcolták ki a győzelmet, melyhez bizonnyal kellett az is, hogy a Lierse több mint egy félidőt emberhátrányban focizzon végig, De Roeck kiállítása miatt.Majdnem ugyanennyit, 41 percet játszott tíz ember ellen a Cercle Bruges, mivel Mbonabucya a St. Truidenből a 49. percben piros lapot kapott. A kisebbik bruges-i gárda ennek ellenére képtelennek bizonyult a gólszerzésre, 0–0-s döntetlen lett a vége.A Standard Liege 1995 óta nem végzett olyan jó helyen, ahol most áll (a másodikon) – de a jelenlegi szezon végén sem fog, amennyiben a jövőben is elmulasztja megverni a Heusden-Zolderhez hasonló riválisokat. A sereghajtó, újonc társulat 1–1-et harcolt ki a hétszeres bajnokkal szemben, mindkét találat szabadrúgásból született.Az utóbbi években általában jól teljesítő Genk edzőjének, Sef Vergoossennek éppen a Beveren elleni meccs előtt hosszabbította meg határozatlan időre a szerződését a klubjának vezérkara. A gesztus nem volt jó hatással a tanítványokra, akik 1–0-s vezetésüket követően elbízták magukat, és az utolsó húsz percben háromszor mattolta őket a Beveren támadósora.Az 1–0-s vendégsikerrel véget érő Charleroi–Germinal Beerschot találkozón Lendvai Miklós a 69. percig a pályán volt a hazaiaknál, Bodor Boldizsár azonban nem kapott lehetőséget a Germinalban. Az Antwerp Bukrán Gáborral és Bernáth Csabával a soraiban (utóbbit az 55. percben cserélték be) súlyos hazai vereséget szenvedett a közelmúltban még a másodosztályt ígérő helyen tanyázó Lokerentől, még közelebb sodródva ezzel a kiesőzónához.Jupiler League
14. forduló: Gent–La Louviere 3–0 (Mrdakovics 50., 62., Ribus 81.), Anderlecht–Lierse 2–1 (Jascsuk 25., Zetterberg 42. – 11-esből, ill. Mitu 27.), Antwerp–Lokeren 0–3 (De Beule 14., Kristinsson 44. – 11-esből, Baldvinsson 61.), Beveren–Genk 3–1 (Boka 73., Eboue 83., Ne 88., ill. Kpaka 45.), Charleroi–Germinal Beerschot 0–1 (Haagdoren 50.), Westerlo–Mons-Bergen 0–1 (Ban 3.), Heusden-Zolder–Standard Liege 1–1 (Janssen 74., ill. Mumlek 77.), St. Truiden–Cercle Bruges 0–0, FC Bruges–Mouscron 4-2

Az élcsoport: 1. Anderlecht 37 pont, 2. Standard Liege 29, 3. Genk 27, 4. Mouscron 23 (13 mérk.), 5. Gent 22 (20–13), 6. Germinal 22 (13–14)