U20-as vb: Bravúros ír siker

G. P.G. P.
2003.11.29. 22:53
Megszületett az első gól nélküli döntetlen a tornán, egy olyan mérkőzésen, amelytől a résztvevők kiléte alapján senki sem várt 00-t. A kolumbiai játékosok 90 percet szántak arra az egyébként nemes feladatra, hogy az esetleg a lelátón ülő európai játékosügynököknek "eladják az egyiptomiak kapusát, Sarif Ekramit.
Szakata szerezte a japánok gyôztes gólját az Anglia elleni összecsapáson
A dél-amerikaiak, bár gyorsan és szépen járatták a labdát, képtelenek voltak betalálni, naggyá tették az Al-Ahli hálóőrét, az afrikai válogatottat biztató nézősereg legnagyobb örömére.
A D-csoport másik mérkőzésén olyan eredmény született, amely manapság már csak a felnőttek között lenne vaskos meglepetés: a kiváló utánpótlásneveléséről (is) nevezetes Japán 1–0-ra megverte Angliát.
Az E jelű kvartettben is volt kinek szurkolniuk a helyi drukkereknek, de Szaúd-Arábia rosszabbul járt, mint Egyiptom. A rendkívül technikás, ám kolumbiai kollégáikhoz hasonlóan bűnösen dekoncentrált szaúdiak 2–1-re kikaptak a szokás szerint kevésbé brillírozó, ellenben fegyelmezett írektől. Az ázsiaiak kezdték jobban a mérkőzést, eltartott egy ideig, míg vetélytársaik felvették a tempót, és lassanként lefékezték a heves rohamokat. Akkor viszont mindjárt támadásba is lendültek, előbb Stephen Eliott, majd David Bell jelezte, veszélyesen is tudnak focizni a "zöldek”.
A 19. percben a stadionban ülők közül efelől már senkinek sem lehetett kétsége, a fent említett Eliott ugyanis a rövid saroknál a hálóba továbbított egy nagyszerű beadást. A szaúdiak a második félidő elején egyenlítettek, kisvártatva átvették az irányítást, és már a vezetés megszerzéséhez is közel jártak, amikor Eliott befejelt egy szögletet. "Ellenfelünk nagyon jól futballozott, rengeteg problémát okozott a védelmünknek, pedig az első gól után igyekeztünk szorosabban zárni. Minden elismerésem a játékosaimé, amiért meg tudták nyerni ezt a találkozót. Szaúd-Arábiának semmi oka az aggodalomra, nekem elhihetik” – igyekezett vigasztalni a vesztes felet Gerry Smith, az írek szakvezetője.
Az F-csoportban szenzáció készülődött egy félidő erejéig, ám a végső győzelemre is esélyesnek tartott amerikai tizenegy a szünet után megfordította a Paraguay elleni összecsapást. Németországnak ugyanakkor nem sok esélye volt a dél-koreaiakkal szemben, akik a második félidő első felében eldöntötték a három pont sorsát.

U20-as világbajnokság, Egyesült Arab Emírségek
D-csoport, 1. forduló: Kolumbia–Egyiptom 0–0, Japán–Anglia 1–0 (Szakata 54.). E-csoport, 1. forduló: Szaúd-Arábia–Írország 1–2 (el-Mahjani 49., ill. Elliott 18., 77.), Mexikó–Elefántcsontpart 1–2 (De Nigris 85., ill. Tohoua 19., Kone 58. – 11-esből). F-csoport, 1. forduló: Paraguay– Egyesült Államok 1–3 (Dos Santos 6., ill. Johnson 53., Magee 62., Convey 81.), Dél-Korea–Németország 2–0 (Li Ho Dzsin 51., Li Dzsong Min 68.)
Vasárnap szünnap lesz a világbajnokságon.
A hétfői program. A-csoport: Burkina Faso–Szlovákia, Panama–Egyesült Arab Emírségek. B-csoport: Mali–Spanyolország, Üzbegisztán–Argentína. C-csoport: Ausztrália– Kanada, Csehország–Brazília