Keane volt a megmentő

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.11.23. 20:58
A szokásoktól eltérően egyetlen mérkőzést rendeztek vasárnap, és egy ideig úgy látszott, hogy a figyelem középpontjába kerülve a kiesőzónában szerénykedő Aston Villa végre megszerzi első idegenbeli győzelmét a szezonban. A Tottenham azonban az utolsó negyedórában Robbie Keane remeklésének köszönhetően megfordította a meccset.
Taricco (balra) és Hendrie párharca mutatja, heves csatát hozott a vasárnapi meccs
Egy órán keresztül csak helyzetek sorjáztak a pályán, kihagyásukban mindenekelőtt a Spurs portugál támadója, Hélder Postiga jeleskedett. David Pleat, a hazaiak ideiglenes szakvezetője csapata tehetetlenségét látva beküldte Rohan Rickettset, aki valóban életet vitt a játékba, mégis a Villa szerzett vezetést: Peter Whittingham bal oldali beadása után Marcus Allbäck a tizenhatos vonaláról fejelt a kapuba.
A 78. percben Keane indításával Ricketts kilépett, lapos lövéssel egyenlített, s a már-már elkedvetlenedő londoniak egyszerre szárnyakat kaptak. Mindössze három perc telt el, amikor az ír csatár már befejezőként vétette észre magát, egy hosszú sarkos bombával mattolva a birminghami együttes dán kapusát, Thomas Sörensent. A Spurs-sikerhez kellett még a hajrában bemutatott bravúros Kasey Keller-védés is.
Végezetül két hír a kispadokról. Most már szinte biztos, hogy Sir Alex Ferguson még az év vége előtt meghosszabbítja szerződését a Manchester Unitednél. Úgy hírlik, az új megállapodás értelmében a skót szakember – aki már kétszer vissza akart vonulni – további három éven át, 2007-ig fogja irányítani a "vörös ördögöket”. Ferguson egyébként éppen per előtt áll, amelyben ellenfele John Magnier lesz. Ô az a milliárdos, aki üzlettársával (J. P. McManus) közösen az MU részvényeinek 23 százalékát birtokolja. A perhez vezető vita a Rock of Gibraltar nevű versenyló körül robbant ki, s természetesen pénzügyi természetű.
Valószínűleg Bryan Robson, a nyolcvanas évek angol válogatott középpályása lesz a másodoszályú Bradford City új vezetőedzője. Feladata az lesz, hogy megmentse a kieséstől a First Division utolsó előtti helyén álló együttest.

Premier League
13. forduló. Vasárnapi mérkőzés:
Tottenham Hotspur–Aston Villa 2–1 (Ricketts 78., Rob. Keane 81., ill. Allbäck 66.). A Fulham–Portsmouth találkozót hétfőn játsszák.
Az élcsoport: 1. Arsenal 33 pont, 2. Chelsea 32, 3. Manchester United 31, 4. Charlton Athletic 22, 5. Birmingham City 20, 6. Newcastle United 19, …12. Tottenham 15, 18. Aston Villa 11