Két infarktus a stadionban

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.10.27. 20:27
A látványos sorozatmegszakítások fordulója volt a hétvégi: a Newells Old Boys 1987. szeptember 8. után nyert újra idegenben a Vélez Sársfield ellen, a Quilmes 1978. március 5. után fektette ismét két vállra a San Lorenzót.
Carlos Tévez (balra) egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Boca Juniors sikeréhez
A Boca Juniors szériája viszont nem szakadt meg, a "genovaiak” továbbra is menetelnek, és már ötpontos előnnyel vezetik a tabellát. Sajnos a Bombonera-stadionban így sem lehetett felhőtlen az öröm, egy Boca- és egy Estudiantes La Plata-szurkoló az átélt izgalmak hatására szívinfarktusban elhunyt.
A San Lorenzo a hatodik és a tizedik forduló között ötször nyert, és feljött a tabella második helyére. Ám hatalmas hideg zuhany érte a "szenteket”: hazai környezetben kikaptak a Quilmestől. Az első félidőben átjáróház volt a bíbor-kékek védelme, ezért örülhettek, hogy csak egy gólt kaptak a szünet előtt. A második játékrészben viszont hiába támadtak elszántan, gólt nem tudtak szerezni, mindössze a "keretet” tesztelték le: Carreno és Montillo egyszer-egyszer, míg Acosta kétszer találta telibe a kapufát.
A River edzője, Manuel Pellegrini nagyon fontos döntést hozott meg a hétközi Copa Sudamericana negyeddöntője után: a paraguayi Libertado legyőzése után a chilei mester kijelentette, a nemzetközi kupával szemben az Apertura másodlagos lesz. Ez meg is látszott a Gimnasia La Plata ellen pályára lépő kezdő tizenegyén, a Riverben hét olyan játékos volt, aki eddig a cserepadon vagy a tartalékbajnokságban szerepelt. A sztárok azonban nem hiányoztak, a piros-fehérek végig fölényben voltak, és könynyedén léptek át a "farkasokon”. A River negyedik győzelmével az első fordulót követően először került be az első tízbe.
A Boca trénere, Carlos Bianchi másképp gondolkodik, mint Pellegrini, ő a Copa Sudamericana negyeddöntőjében a kolumbiai Nacional de Medellín ellen a tartalékcsapatát küldte a pályára. Az arany-kékek bele is szaladtak egy vereségbe, de Bianchi egyáltalán nem szomorkodott. "A Copa Sudamericana komolytalan sorozat, a Boca számára az Apertura és a Milan elleni Világkupa-mérkőzés elsőbbséget élvez”– nyilatkozta Bianchi, akinek az első számú csapata tényleg megállíthatatlannak tûnik.
A Boca már a huszadik egymás utáni hazai meccsén maradt veretlen, de ami még ennél is fontosabb, a bajnokságban újból tetemes előnyre tett szert. Különösen a 19 éves irányító, Carlos Tévez parádézott: az Apacs egy gólt szerzett és egy gólpasszt adott. Ennek ellenére Téveznek – aki már alig várja, hogy bizonyítson a válogatottban is – van egy nagy hibája: rengeteg helyzetet elkönnyelmûsködik csupán azért, hogy még egy cselt bemutathasson…

Apertura (Nyitány)
11. forduló:
Vélez Sársfield–Newell’s Old Boys 0–3 (Silvani 31., Bermúdez 59., M. Rosales 72.), Chacarita Juniors–Nueva Chicago 4–0 (Graf 21., Mignini 27., Milla 81., Figueroa 87.), Rosario Central–Independiente 2–0 (Carbonari 1. – 11-esből, Belloso 80.), Colón–Arsenal 1–0 (Savoia 89.), Racing Club–Atlético de Rafaela 4–1 (M. González 2. – 11-esből, Milito 20., Orozco 52., Estevez 90. – 11-esből, ill. I. Juarez 40. – 11-esből), Lanús–Talleres 2–1 (Romero 64., Alvarez 83. – 11-esből, ill. Maidana 80.), Olimpo–Banfield 3–1 (Mena 6. – 11-esből, Duré 31., Delorte 87., ill. Cervera 57.), San Lorenzo–Quilmes 0–1 (Gerlo 15.), Boca Juniors–Estuediantes La Plata 2–0 (Donnet 36., Tévez 40.), Gimnasia La Plata–River Plate 0–2 (M. López 9., Cavenaghi 81.)
Az élcsoport: 1. Boca Juniors 27 pont, 2. Rosario Central 22, 3. Quilmes 21, 4. San Lorenzo 20, 5. Newell’s Old Boys 19, 6. Banfield 18