Csak kapufákig jutottak

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.09.21. 20:53
Csak gól nélküli döntetlenre volt képes egymással a Manchester United és az Arsenal, így az utóbbi egy ponttal a Chelsea elé ugrott a táblázaton. Mielőtt rátérnénk a sajnálatos módon gól nélküli csúcsrangadó  egyébként nagyon izgalmas  történéseinek taglalására, érdemes egy pillantást vetni a Manchester United összeállítására, mert találni benne érdekességet.
Ezen a mérkôzésen Bergkamp (balra) és a többi támadó jobbára csak vergôdött
Sir Alex Ferguson e roppant fontos találkozón kezdőként küldte pályára Cristiano Ronaldót, méghozzá szélsőként, azaz Ruud van Nistelrooy társ (konkrétan Diego Forlán) nélkül, egyetlen csatárként nézett farkasszemet az Arsenal-védőkkel. Ez legalábbis óvatosságra vallott a skót mester részéről.
A meccs angol mércével mérve nem kezdődött lélegzetelállító iramban, az első gólgyanús megmozdulást – helyzetnek ezt sem igazán lehet nevezni – a 13. percben jegyezhettük fel. Ryan Giggs a jobb oldalról, szabadrúgásból, ballal csavart a kapu elé, senki sem ért a labdához, s az a hosszú sarok felé kanyarodva végül a kapufáról pattant vissza. Nem Jens Lehmannon múlt, ő ezúttal riadt szemlélődésre szorítkozott…
A walesi szabadrúgása hat perccel később is majdnem gólt eredményezett, de akkor Van Nistelrooy óriási helyzetből, közvetlen közelről fölé fejelt. Cristiano Ronaldo volt a Manchester egyik legaktívabb embere, a fővárosiak balhátvédjének, Ashley Cole-nak rengeteg gondja volt vele. Ugyanakkor az is látszott, hogy a fiatal portugál egyelőre kissé öncélú játékos, gyakran csinált egy csellel többet a kelleténél – de Ferguson természetesen nem véletlenül hagyta végig a gyepen. Cole-t dicséri, hogy időnként a támadásokra is maradt mellette ideje, egy ízben lapos lövése csak centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.
A második játékrészben alaposan felpörgött az iram, aminek egyik, nemkívánatos következménye a sárga lapos szabálytalanságok elburjánzása lett. Ami a játék képét illeti, voltak teljesen ellentétes periódusok, hol az MU, hol az Arsenal szorította be a másikat hosszú percekre, de a két fő gólfelelős közül sem Van Nistelrooy, sem Henry nem tudott tiszta helyzetbe kerülni, vagy ha mégis, akkor mindketten sokat hezitáltak a befejezéssel.
Az utolsó negyedórába fordulva a feszültség durváskodáshoz vezetett. Patrick Vieira a 77. percben sárgát kapott, majd röviddel ezután Van Nistelrooy egy légi csata utén ráesett Vieirára, aki a holland felé rúgott, mire a bíró a második sárga lapot is kioszotta neki, és kiállította. Kisebb-nagyobb veszekedések, lökdösődések után folytatódott a meccs, s a hosszabbításban a Keown ölelésében eleső Forlán vitatható tizenegyest harcolt ki. Van Nistelrooy tőle szokatlanul nagy erővel a lécre bombázta a labdát, így maradt a 0–0, ami összességében igazságos eredménynek mondható.
A másik vasárnapi találkozón meglepően jó kilencven percet játszott egymással az eddig csapnivaló, illetve lagymatag teljesítményt nyújtó Middlesbrough és Everton. A munkahelyét okkal féltő vezetőedző, Steve McClaren merészet húzott a kezdő tizenegy öszszeállításakor, kihagyta a két közönségkedvencet, Juhinho Paulistát és Németh Szilárdot, s a helyükre a korábban mellőzött Joseph-Desire Jobot és Malcolm Christie-t állította. A pályára így olyan csapat futott ki, amelynek egyetlen tagja sem lőtt még gólt a szezonban, a Boro mégis képes volt megszerezni első győzelmét.
A kameruni Job először kezdett az idényben, de nem késlekedett a lehetőség kihasználásával, a hatodik percben értékesítette George Boateng csodás keresztlabdáját. Sőt, az első félóra végén a bal szélen megállás nélkül – és ami fontosabb: hasznosan – mozgó Boudewijn Zenden beadását is kis híján befejelte. Ha így történt volna, az bizonyára megnyugtatja a hazaiakat, ám az egygólos előny majdnem kevésnek bizonyult a második félidőben, amikor a liverpooli rivális olyannyira erőre kapott, hogy Tomasz Radzinski és Lee Carsley révén akár megfordíthatta volna a mecscset. Maradt azonban az 1–0, részben a francia védő, Franck Quedrue jóvoltából, aki az utolsó percben a gólvonalról vágta ki Duncan Ferguson fejesét.

Tv: a Sport1 hétfőn 18.15-től sugározza a 6. forduló összefoglalóját

Premier League
6. forduló. Vasárnapi mérkőzések: Manchester United–Arsenal 0–0, Middlesbrough–Everton 1–0 (Job 6.)
8. forduló. Szombat esti mérkőzés: Stoke City–Norwich City 1–1
Az élcsoport: 1. Wigan 19 pont, 2. Sheffield United 17, 3. West Bromwich 16 (14–9), 4. West Ham 16 (9–5), 5. Nottingham Forest 15 (15–10), 6. Millwall 15 (9 mérk, 13–10)