Majd összedőlt az Oszaka-dzso csarnok, úgy ünnepeltek a japánok: a női dzsúdó legeredményesebb versenyzője, a 48 kilós Tamura Rioko sorrendben hatodik világbajnokságán is aranyérmet szerzett vagyis a vb-k során 1991 óta nem talált legyőzőre!
Tamura Rioko tíz éve valamennyi vb-mérkôzését megnyerte, hatodszor lett aranyérmes
Tamura Rioko tíz éve valamennyi vb-mérkôzését megnyerte, hatodszor lett aranyérmes
A hazaiaknak egyébként is volt okuk az örömre, hiszen az olimpiai kvalifikációs világverseny utolsó döntőjében is japán győzelem született, Szuzuki Kejdzsi nyerte az abszolút kategóriát, így a japánok hat aranyéremmel fejezték be az oszakai viadalt. Az ázsiaiak fölénye vasárnapra sem enyhült, a 60 kilós férfiaknál Csoj Min Ho révén dél-koreai, míg a női abszolútban Ven Tung jóvoltából kínai győzelem született – vagyis egyedül a 81 kilogrammos német Florian Wanner tud aranyat hazahozni Európába. Nekünk nem sok jutott az örömből Oszakában, vasárnap az utolsó két magyar induló sem tudott javítani a képen, az athéni kvótáért harcba szálló Csernoviczki Éva (48 kg, Tatabánya-Hermann DSE) az első körben kikapott az Európa-bajnoki bronzérmes portugál Hormillótól, így helyezetlenül zárt, míg a nyári játékok programjában nem szereplő abszolút kategóriában Csizmadia Zoltán (Honvéd-Kipszer) az első fordulóban legyőzte iráni ellenfelét, Khosrarinejadot, de a továbbjutásért kikapott a román Munteanutól – így a két éve Eb-bronzérmes honvédos sem folytathatta a versenyt. A világbajnokságon 84 ország 601 dzsúdósa lépett tatamira, s a 14 súlycsoportban összesen 84 olimpiai indulási jog talált gazdára. A mieinknek Japánban nem sikerült kvótát szerezniük, de nem úszott el minden remény, a tavaszi A-kategóriás sorozaton lehet majd javítani.
22. férfi és 13. női világbajnokság, Oszaka
A magyarok eredményei. Férfiak. Abszolút kategória. 1. forduló: Csizmadia Zoltán–Khosrarinejad (iráni) 10:0. 2. forduló: –Munteanu (román) 0:10. Nők. 48 kg. 1. forduló: Csernoviczki Éva–Hormigo (portugál) 0:10
Férfiak. 60 kg (50 induló). Döntő: Csoj Min-Ho–Fallon 10:0. Világbajnok: Csoj Min Ho (Dél-Korea), 2. Craig Fallon (Nagy-Britannia), 3. Anis Lounifi (Tunézia) és Nomura Tadahiro (Japán), 5. O. Gussenberg (Németország) és Pak Nam Csol (Koreai NDK). Abszolút (44). D: Szuzuki–Pertelson 10:0. Vb: Szuzuki Kejdzsi (Japán), 2. Indrek Pertelson (Észtország), 3. Movlud Miralijev (Azerbajdzsán) és Abdullo Tangrijev (Üzbegisztán), 5. A. Mekics (Bosznia-Hercegovina) és G. Munteanu (Románia). Csizmadia Zoltán (Magyarország) helyezetlen.
Nők. 48 kg (38). D: Tamura–Jossinet 7:0. Vb: Tamura Rioko (Japán), 2. Frederique Jossinet (Franciaország), 3. Danieska Carrion (Kuba) és Nese Sensoy (Törökország), 5. Gao Feng (Kína) és J. Matijass (Németország). Csernoviczki Éva (Magyarország) helyezetlen. Abszolút (26). D: Ven Tung–Bryant 10:0. Vb: Ven Tung (Kína), 2. Karina Bryant (Nagy-Britannia), 3. Daima Beltran (Kuba) és Mara Kovacsevics (Szerbia-Montenegró), 5. M. Koziol (Lengyelország) és C. Lebrun (Franciaország)