A Debrecen csapata helytállt a BEK-ben

KIRIPOLSZKY TAMÁSKIRIPOLSZKY TAMÁS
2003.09.01. 21:03
A svédországi Uppsalában megrendezett tollaslabda BEK küzdelmein igen erős csoportba kapott besorolást a magyar bajnok. A Hajdú Gabona-DTC-DSI ellenfelei papíron egyaránt erősebbnek tűntek, de Mátyus Tibor és Borbély Sándor edzők tanítványai már az első találkozójukon letették névjegyüket.
Az ír Mount Leasant BC ellen 4:3-ra jobbnak bizonyultak. Tóth Henrik és Varga Orsolya egyesben nyert, míg a Fórián Csilla, Karácsony Kinga női, illetve a Csiszér Levente, Kovács Zsófia vegyes páros is hozta a meccsét. A francia Issy Les Moulineaux BC ellen 1:6 lett ugyan a végeredmény (Tóth szerezte a "becsületpontot”), de a nagy különbség csalóka, hiszen a hajdúságiak rendre a döntő szettekben szenvedtek minimális különbségű vereséget. A svéd Fylisfjärdernnel szemben viszont teljesen esélytelenek voltak (0:7), még játszmát sem tudtak nyerni. Mátyus Tibor szerint a cseh BK 1973 Deltacar elleni utolsó csoportmérkőzésen (2:5) győzelmi lehetőséget szalasztottak el játékosai (Tóth Henrik és Fórián Csilla kerekedett felül ellenfelén), de a szakember így is elégedett volt az együttes teljesítményével.A svéd bajnok sorrendben harmadszor verekedte be magát a döntőbe, de ott ezúttal is alulmaradt. A Bajnokcsapatok Európa-kupáját az orosz Lokomotiv Rekord vihette haza, miután 4:1-re diadalmaskodott a Fylisfjärdern ellen. A debreceniek hivatalosan a 17. helyen végeztek.