Van Petegem duplázott

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2003.04.13. 21:13
Ahogyan azt már a legendás PárizsRoubaix-n megszokhattuk, ezen a vasárnapon is hatalmas küzdelemben dőlt el a győztesnek járó macskakő sorsa. A legidősebb országúti klasszikuson a belga Peter Van Petegem szerezte meg az első helyet, miután a roubaix-i kerékpárospályán lehajrázta két vetélytársát, az olasz Pierit és az orosz Jekimovot.
A belga Peter Van Petegem egy hét alatt két Világkupa-futamon gyôzedelmeskedett (Fotó: Afp)
A trió az utolsó macskaköves szakaszon tudott elszakadni az egyre kisebb élbolytól, s leginkább a veterán orosz olimpiai bajnok, Jekimov volt elemében. A győzelemre fájt a foga a pályafutásának egyik utolsó versenyén induló belga Johan Museeuwnek is, ám a háromszoros Párizs–Roubaix-győztes a hajrában nem tudta tartani a lépést Jekimovékkal, ráadásul defektet is kapott. A befutónál az orosz kerekes nyitotta a hajrát, de Van Petegemnek több energiája maradt a sprintre, így a Lotto-Domo menője ebben a szezonban – az egy héttel korábban megrendezett Flandriai körverseny után – már a második Világkupa-futamot nyerte meg, s az összetettben tekintélyes előnyre tett szert. Utoljára egyébként 1977-ben a belga Roger De Vlaemincknek sikerült ez a duplázás… Nem tart sok pihenőt a karaván, április 20-án Hollandiában következik az újabb Vk-futam, az Amstel Gold Race.

101. Párizs–Roubaix, az országúti Vk-sorozat 3. futama (261 km)

A végeredmény: 1. Peter Van Petegem (belga, Lotto-Domo) 6:11:35, 2. Pieri (olasz, Saeco) azonos idővel, 3. Jekimov (orosz, US Postal) a. i., 4. Wauters (belga, Rabobank) 15 mp h., 5. Tafi (olasz, CSC) 36 mp h., 6. Vainsteins (lett, Sidermec) a. i.

A Vk-összetett élcsoportja: 1. Van Petegem 200 pont, 2. Pieri 117, 3. Bettini (olasz, Quick Step-Davitamon) 100

Következik: Világkupa, 4. futam, Amstel Gold Race (Hollandia), április 20.