Kahn felülmúlta önmagát

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.02.09. 23:31
Kahn (balra) sorozata Marcio Amoroso gólja után kezdôdött, és Takaharáéval ért véget
Oliver Kahn nem csupán 24, hanem 89 percet élt túl kapott gól nélkül, tehát megjavította a saját Bundesliga-rekordját, mégsem lehetett maradéktalanul boldog. A Bayern München kapusa a Hamburg elleni mérkőzés 90. percében ugyanis kitűzte a fehér zászlót Takahara Naohiro fejesét követően, csapata pedig ezután kénytelen volt beérni három helyett egy ponttal. A forduló másik, vasárnapra maradt találkozóján a VfB Stuttgart 1–0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot, és fellépett a dobogóra.
A vártnál sokkal könnyebben múlta felül az 1998–99-es szezonban felállított, 736 perces csúcsát Kahn. A HSV az első félidőben mindössze kétszer veszélyeztette – habár a próbálkozásokat látva talán még ezt állítani is túlzás… – a Bayern kapuját, ezeket a próbálkozásokat pedig könnyedén ártalmatlanította a világ legjobb kapusának megválasztott portás. A 24. percben pedig hivatalossá vált, hogy át kell írni a csúcslistát, hiszen Kahn akkor már 737 percnél tartott, attól kezdve csak az volt a kérdés, mennyi lesz az új rekord. Nos, 802 perc lett, a fentebb már említett, élete első Bundesliga-gólját szerző Takahara fejese következtében, aki Mahdavikia beadását követően csúsztatott a hálóba.

Bundesliga 1.
20. forduló. Vasárnapi mérkôzések: Ba-yern München–Hamburg 1–1 (Pizarro 11., ill. Takahara 90.), VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 1–0 (Soldo 77.)

Bundesliga 2.
20. forduló: Oberhausen–Union Berlin 2–2 (Radulovics 15., 52. – a másodikat 11-esbôl, ill. Vidolov 45. – 11-esbôl, Ristic 68.), St. Pauli–Lübeck 2–0 (N’Diaye 10., Chris 29.), Freiburg–Ahlen 4–0 (Bajramovics 40., 46., Coulibaly 69., Kobiasvili 84. – 11-esbôl), Greuther Fürth–Eintracht Frankfurt 0–1 (Toppmöller 87.), Karlsruhe–Trier 1–1 (Saenko 8., ill. Benschneider 86.). Az 1. FC Köln–Alemannia Aachen találkozót hétfôn (Tv: DSF, 20.15) játsszák.
Az élcsoport: 1. 1. FC Köln 42 pont (18 mérk.), 2. Freiburg 38 (32–17), 3. Eintracht Frankfurt 38 (30–15), 4. Mainz 35
A Bayern kizárólag saját magát okolhatja a pontvesztésért, hiszen az első félidőben nyugodtan eldönthette volna a három pont sorsát. Claudio Pizarro egy szöglet utáni fejessel már a 11. percben megszerezte a vezetést a listavezetőnek, majd különös háború kezdődött. A részt vevő felek: a Bayern München szinte összes játékosa, illetve Martin Pieckenhagen, a Hamburg kapusa. A hadművelet meglehetősen egyszerű volt, hiszen a müncheniek rohamoztak – olykor töltés nélkül is tüzeltek –, Pieckenhagen pedig gyakorolhatta az elhárítást. Tökéletes munkát végzett, a későbbiekben egyszer sem kapitulált, és ennek különösen Takahara gólja után nőtt meg az értéke.
A japán találata egyúttal azt is jelenti, hogy a bajor gárda nem tudott tíz ponttal meglógni a mezőnytől, "csak” nyolc egységre növelte a fórját a Borussia Dortmund előtt. Mert manapság olyan napokat élünk, hogy a Bayern még egy iksszel is képes távolodni a mezőnytől… A BVB ugyanis vereséget szenvedett a nap rangadóján Stuttgartban, és ezzel nem csupán messzebb került a címvédéstől, hanem kénytelen volt beletörődni abba is, hogy a VfB utolérte őt a tabellán. Az összecsapás egyetlen gólját Zvonimir Soldo szerezte, aki Balakov szabadrúgását követően fejelt a kapu jobb oldalába. Az egygólos különbség nem tükrözi híven a két együttes közötti differenciát, a VfB lényegesen többet támadott, helyzetek sokaságát tékozolta el, miközben a sárga-feketék csak egy ziccerrel – Ewerthon lövését a gólvonal előtt vágta ki Meira – jelentkeztek. A "svábok” sorozatban már a negyedik bajnokijukat nyerték meg, ilyenre legutóbb 1997 márciusában volt példa, amikor még a "mágikus háromszög”, az Elber, Bobic, Balakov trió volt a VfB alappillére.
Vasárnap még valamire vártak a német futball kedvelői: mi lesz Klaus Toppmöllerrel? Elküldi őt a Bayer Leverkusen, avagy továbbra is bizalmat szavaz neki? A papírforma a válást ígérte, de mint a "gyógyszergyáriak” esetében az idén oly’ sokszor, ezúttal is váratlan esemény következett be. Reiner Calmund, a Bayer menedzsere ugyanis a következőket nyilatkozta: "A csapat és a szurkolók pozitív reakciója, illetve a közös múlt miatt Toppmöllert továbbra is hiteles személynek tartjuk, és nem bocsátjuk el.” Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a vasárnapi edzést gyomorproblémái miatt elmulasztó edző meddig maradhat Leverkusenben, de az jelenleg biztosnak tűnik, hogy a Hansa Rostock elleni meccsen még ő ül a kispadon.