Elbernek mennie kell?

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.02.04. 22:46
A Bayern München vezetőinek nyilatkozataiból egyre inkább az tűnik ki, hogy szeretnék elérni, Giovane Elber ne szerződése lejárta után, 2004 nyarán távozzon a csapattól, hanem már a 200203-as szezon végén.
Elber (középen) három góllal jelezte, egyelôre nélkülözhetetlen a Bayern csatársorában
A Bayern München vezetőinek nyilatkozataiból egyre inkább az tűnik ki, hogy szeretnék elérni, Giovane Elber ne szerződése lejárta után, 2004 nyarán távozzon a csapattól, hanem már a 2002–03-as szezon végén. Kalle Rummenigge, a Bayernt működtető gazdasági társaság első embere például a következőképp fogalmazott: "Sürgősen azt tanácsolom neki, hogy az esetleges spanyolországi szerződéséről senkinek se mondjon semmit. Nekünk most a régi Elberre van szükségünk, nem pedig olyanra, aki azzal foglalkozik, mikor jár le a szerződése. Ha erre képtelen, akkor…”
A brazil helyére egyébként már meg is van az első számú kiszemelt: Miroslav Klose. A Kaiserslautern alighanem a nyáron kénytelen lesz megválni a vb fejeskirályától, aki menni akar, mert a következő szezonban már a nemzetközi porondon szeretne futballozni. Ugyanakkor a 24 éves futballistáért bejelentkezett a Borussia Dortmund is, és a sárga-feketék esélyeit javítja, hogy a klubnak és Klosénak ugyanaz a cég, a Nike szállítja az öltözékeit.

Német Kupa
Negyeddöntôk. Keddi mérkôzés: Bayern München–1. FC Köln 8–0 (Elber 7., 33., 70., Hargreaves 20., Schweinsteiger 22., 50., Zé Roberto 56., Sagnol 88.). A szerdai program: VfL Bochum–Kaiserslautern (19.00), Unterhaching–Bayer Leverkusen (19.30), 1860 München–Werder Bremen (Tv: ARD, 20.20)
És hogy a Bayernnél mennyire öszszefüggnek az Elberrel, illetve a Kloséval kapcsolatos tervek, annak bizonyítéka a következő nyilatkozat. "Ha Giovane 2004-ig nálunk marad, akkor senkit sem veszünk a támadósorba. Ha előbb megy, akkor nekünk is lépnünk kell” – jelentette ki Uli Hoeness, a Bundesliga listavezetőjének a menedzsere.
Elbert, legalábbis egyelőre, azért kár lenne temetni! A Bundesliga legeredményesebb idegenlégiósa a kedd este lejátszott Német Kupa-negyeddöntőben már a 7. percben megvillant, és a győzelem útjára terelte együttesét. Az idén a bajnokságban csak az Olimpiai stadionban eredményes futballista Pizarrótól kapott remek labdát, amelyet Pröll hasa alatt a hálóba lőtt. Szerencsére a "bőrnadrágosok” ekkor még nem húzták be a féket, és a 20. percben növelték előnyüket: a balösszekötő helyéről, húsz méterről Hargreaves szabadrúgásból a jobb felső sarokba csavarta a labdát. Eztuán Bastian Schweinsteiger megszerezte első gólját a Bayernben, majd Elber duplázott, hogy a hátralévő időben a futballgáláé legyen a főszerep. A 8–0-s végeredmény hűen tükrözte a két csapat közötti különbséget… A mérkőzés további érdekessége, hogy Sebastian Deisler először lépett pályára azóta, hogy tavaly nyáron Berlinből Münchenbe költözött.
Szerdán további három mérkőzéssel folytatódik a kupasorozat, a találkozók közül kiemelkedik az 1860 München– Werder Bremen összecsapás, amelyen a Lisztes Krisztiánnal felálló vendégek megpróbálják feledtetni a Hamburgtól elszenvedett vasárnapi vereségüket.