Jó előjelek a GP-döntőre

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2002.11.01. 20:29
Egyetlen magyar résztvevője lesz a szombati férfi Grand Prix-döntőnek Moszkvában: a 66 kilogrammosok Európa-bajnoka, Ungvári Miklós léphet tatamira a 140 ezer dolláros összdíjazású viadalon. A szabályok szerint a GP-döntőben a legutóbbi olimpia és világbajnokság dobogósai, valamint az Európa-bajnokok vehetnek részt valamennyi súlycsoportban, így a 100 kilósoknál Münchenben világbajnoki ezüstérmet szerzett Kovács Antal is kivívta az indulás jogát, ám a paksi versenyző korábbi operációi után még nincs bevethető állapotban, így nem vállalta a részvételt.
Egyetlen magyarként a 66 kilós Ungvári Miklós (balra) képviseli a magyar színeket az oroszországi Grand Prix-döntôben (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ungvári jó előjelekkel várhatja a nagy megmérettetést, két hétig a sportág őshazájában, Japánban edzőtáborozott, s csak a hét végi magyar bajnokságra tért haza, ahol megszerezte pályafutásának második felnőtt bajnoki aranyérmét. Bíró Tamás tanítványa jó eredménnyel szeretne búcsúzni 2002-től, a számára káprázatosan sikerült esztendőtől. A Kecskeméti JC dzsúdósa "ismeretlenként” kétszer is döntőbe jutott a tavaszi A-kategóriás versenyek során, és a varsói finálét meg is nyerte. További jó eredményeinek köszönhetően az európai ranglista első helyezettjeként vehetett részt a maribori Európa-bajnokságon, ahol fantasztikus teljesítményt nyújtott: az egyéni és a csapatversenyek során valamennyi mérkőzését ipponnal nyerte, s Eb-aranyérmesként térhetett haza. Harcmodorával, stílusával, erejével, lazaságával, no és sportszerűségével kivívta a szakma elismerését.
A jó előjelekből még van a tarsolyban…
"Akár rossz előjelnek is tekinthetnénk, hogy Miki az utolsó hazai edzésen meglehetősen gyenge volt, de így volt ez annak idején a varsói viadal előtt is, sőt a maribori Európa-bajnokság előtt sem volt túl acélos. A japán edzőtábor után két nappal a magyar bajnokságon még elég jó formában volt, bizonyára az újabb átállás miatt esett kicsit vissza – vélekedett Bíró Tamás, aki Ungvárihoz hasonlóan ragyogó évet zár, hiszen a felnőtt Európa-bajnok mellett egy másik tanítványa, Szabó Brigitta az első magyar vb-aranyérmet nyerte a junioroknál. – Ami számunkra kedvezőtlen lehet Moszkvában, az Miki súlya, hiszen ő csupán egy-két kilóval nehezebb a súlyhatárnál. A mérlegelésre már pénteken sor kerül, így néhány ellenfele akár hetven kilónál is nehezebb lehet a verseny napjára. Az ellenfelek egytől egyig klasszisok, van közöttük néhány, akit Miki már legyőzött, s olyan is, akivel még nem is találkozott. A napi forma és a motiváltság dönthet arról, hogyan sikerül ez a verseny számunkra.”