NB I B: Súlyos sérülést szenvedett a szombathelyi játékmester - Lombard FC Haladás - FC Tatabánya 3-0

A mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁDA mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁD
2002.10.19. 22:31
Lombard FC Haladás - FC Tatabánya 3-0GÓLSZERZÔÁrki a 20. percben Somfalvi bal oldali szögletrúgása után öt méterről, éles szögből a kapu jobb oldalába lőtt (1–0). Nagy I Sándor az 51. percben Obradovics középre ívelt labdáját 10 méterről fejelte a léc alá (2–0). Németh Tamás a 86. percben a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről a kapu jobb oldalába emelte a labdát (3–0)SÁRGA LAPLőrinc (Vincze István letalpalásáért) a 42., Vejmola (Tüske felrúgásáért) a 61., Mogyorósi (Farkas Viktor buktatásáért) a 75., Semsei (Tüske buktatásáért) a 86. percbenSZÖGLETARÁNY: 3:8 (1:7)Az első negyedórában egymás hibáiból éltek a játékosok. Joggal bosszankodtak a nézőtéren a szurkolók, mert a két csapat több játékosa a közelmúltban még egy egyesület színeiben harcoltak. Így feltételezték azt, hogy békés játszadozást láthatnak ezen a szombat estén. De nem így történt, mert tizenhét perc elteltével Semsei Mihály megunta az egyhangúságot és 25 méterről nagy erejű lövést küldött kapura, a labda azonban a bal kapufán csattant. Ez ébresztőleg hatott a Haladásra, mert egy ellentámadás végén szögletrúgást tudtak kiharcolni, amelyet Somfalvi Csaba végzett el, nagyszerűen ívelte át a labdát a jobbösszekötő helyén érkező Árki Gábor elé, aki kapásból hatalmas gólt lőtt. A gól után inkább a Tatabánya játszott fölényben, távoli lövésekkel kísérleteztek, de ezeket Balogh Tamás biztos kézzel hárította. A vendégcsapat fölényét az egymás után elért szögletrúgások jelezték, de ezek nem jelentettek veszélyt a Haladás kapujára. A 40. percben Glázer Róbert cserélni kényszerült: egy összecsapás után a Haladás csapatkapitánya, Somfalvi Csaba a földön maradt, hordágyon vitték be az öltözőbe, majd nem sokkal utána mentőautót hívtak, így kórházba kellett szállítani a labdarúgót. Az előzetes orvosi vizsgálat alapján szárkapocscsonttörést és bokaszalag-szakadást állapítottak meg a szombathelyiek játékmesterénél. Haladás-góllal folytatódott a második játékrész: az 51. percben Nagy I Sándor nagyszerű fejese nyomán sikerült növelni előnyét a hazai együttesnek. Mezőnyben továbbra is a vendégcsapat birtokolta többet a labdát, de határozatlan csatárjátékuk miatt nem tudtak helyzetet teremteni. A Lombard FC kontrákkal kísérletezett, amelynek végén ismét újabb gólt tudtak elérni, most Németh Tamás szemfülessége nyomán. A középpályás a 86. percben a jobb oldalon vezette fel a labdát és mikor a kapu előterébe ért, észrevette, hogy Lipták József kissé kint áll kapujából, és nagyszerű emelésével már három–nullára növelte csapata előnyét. A Tatabánya nem adta fel, az utolsó percekben továbbra is rohamozott, de csak egy kapufára jutott erejükből. MESTERMÉRLEGGlázer Róbert: – Megérdemelten nyertünk, egy kifejezetten feszült hangulatú mérkőzésen. A tatabányai Ughy megmozdulása minden más pályán kiállítást érdemelt volna.Török József: – Amíg ilyen elképesztő hibákból kapunk gólt, addig talán az NB I B-ben sincs helyünk. Az a viselkedés, amelyet az ellenfél kispadján ülők műveltek, számomra elfogadhatatlan.