Németh és Tóth koronája

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2002.10.08. 21:52
A hétvégén Nyársapáton befejeződött az országos motokrossz-bajnokság, amelyre nagyon sokáig emlékezni fognak. A vb-menőnk, Németh Kornél úgy nyert két év után bajnoki címet a 250-es mezőnyben, hogy a versenyeken rendre vb-hangulatot varázsolt a gyorsaságával és a freestyle bemutatóival; a 125-ös bajnok Tóth Ádám azzal keltett feltűnést, hogy a negyedliterből leköltözve egyből verhetetlen volt; míg Kamrás Károlynak azért tapsolt mindenki, mert a 32 éves veterán pilóta hét év után visszatérve csak azért lett negyedik a 250-ben, mert motorhiba miatt három viadalt ki kellett hagynia.A vasárnapi záró futam előtt elméletileg még hárman voltak esélyesek a 250-es bajnoki aranyra. Mód Csaba és Rauscher Roland azonban egy pillanatra sem bírta tartani a Németh által diktált tempót, aki mindkét versenyben majdnem egy körrel verte meg az üldözőit. "Bár az idén se a vébén, se az Eb-n nem sikerült kiváló eredményeket elérnem, ám mégis elégedett vagyok, hiszen egy magyar bajnoki arany mindig nagyon fontos nekem” – nyilatkozta Németh, aki a pályafutása 11. bajnoki címét gyűjtötte be.A 125-ben Hujber Péter sérülése miatt nem jöhetett el Nyársapátra, amiért csak Tóth és Soóky Zsolt csatázott az első helyért. A két pilóta közül azonban csak Tóth volt formában és a végelszámolásnál a hetedik bajnoki trófeájának örülhetett. "Az első versenyben elestem és csak harmadik lettem, ám így is nagyon boldog vagyok. Hiszen nagyszerűen sikerült az idényem: megnyertem a Magyar Kupát, a sprint bajnokságot és a 125-ös sorozatot is, míg az Eb-n pontszerző lettem. Most már csak az az álmom, hogy jövőre elindulhassak a vébén!”