REAC - Celldömölk 1-0 - A ráadásban nyert a REAC

A mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁNA mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁN
2002.10.06. 20:43
Rákospalotai EAC - Celldömölki VSE 1-0GÓLSZERZÔVirágh a 91. percben Györök bal oldali beadása után hét méterről bombázott a léc alá (1–0)SÁRGA LAPLengyel (Máj visszahúzásáért) a 31., Máj (Csíkvár buktatásáért) a 45., Hungler (Hollósi gáncsolásáért) a 65., Véber (reklamálásért) a 71. percbenSZÖGLETARÁNY: 8:5 (4:4)Udvariatlan vendégeknek bizonyultak a celldömölkiek, hiszen a kezdő sípszó után bátran kezdeményeztek. A rákospalotaiak "vették a lapot”, s csaknem tízpercnyi játék után megálljt parancsoltak a vendégek próbálkozásainak. A 21. percben Marian Marius buktatta a büntetőterületen belül Lendvai Pétert, s ezzel tizenegyeshez jutottak a házigazdák. A büntető elvégzése után azonban maradt a 0–0, mert a csapatkapitány, Hungler Gábor hibázott. Az első játékrész végén kétszer is gólt szerezhetett volna a REAC, de előbb a 43. percben Werle Tibor szabadrúgását hárította Baji Tamás kapus, majd Véber György remek emelését követően centikkel suhant el a labda a bal kapufa mellett. A második félidő csaknem ötperces késéssel kezdődött, mert a szünetben mindkét kapun lévő hálót kicserélték – igaz, ha lyukasak is voltak, nem azért, mert az első 45 percben valamelyik játékos bombalövéssel kiszaggatta volna őket… A második játékrészben, ha lehet, még tovább esett az amúgy sem magas színvonal. A mezőnyfölényben futballozó rákospalotaiak az 50. percben előnybe kerülhettek volna, Máj Zoltán jobb oldali beadása Hunglert százszázalékos helyzetben találta, ám a REAC középhátvédje ahelyett, hogy egyszerűen kapura lőtt volna, 15 méterről hatalmas gólt akart szerezni, s bombája a felső lécről pattant a játéktéren kívülre. Továbbra is támadásban maradtak a rákospalotaiak, ám az akcióikban nem volt elég átütőerő, és hiába szegezték kapujukhoz Lendvaiék a celldömölkieket, nem sikerült a vendégek hálójába juttatni a labdát. A házigazdák nemegyszer tűzijátékot rendeztek Baji kapuja előtt, ám az eredmény tekintetében ez vajmi keveset jelentett. A 72. percben Nyerges Krisztián beállítása egyértelműen pozitív húzás volt Mészöly Géza vezetőedző részéről. Valamelyest hatékonyabb lett a REAC csatárjátéka, amely a 91. percben végül is sikerre vezetett, s a hoszszabbításban Virágh Tibor találatával a REAC otthon tartotta a három bajnoki pontot.MESTERMÉRLEGMészöly Géza: – Álmosan kezdtük az első félidőt, a kihagyott tizenegyes megfogott bennünket. A második játékrészben megpróbáltuk felpörgetni a játékot, több százszázalékos helyzetet is kialakítottunk, és ha egy kis szerencsével is, de öszszességében megérdemelt győzelmet arattunk.Horváth Tamás: – Közel álltunk a pontszerzéshez, de egy figyelmetlenség megfosztott minket a döntetlentől.