Pápai ELC - FC Tatabánya 1-0 - Vereség emberhátrányban

A mérkőzésről tudósított: VARJAS KÁLMÁNA mérkőzésről tudósított: VARJAS KÁLMÁN
2002.10.06. 20:43
Pápai ELC - FC Tatabánya 1-0GÓLSZERZÔGermán a 15. percben Tóth Cs. jobb oldali beadását ballal maga elé tette, majd nyolc méterről a középcsatár helyéről a vetődő Lipták alatt a kapu közepébe gurított (1–0)SÁRGA LAPLászka (Tóth Z. akasztásáért) a 19., Semsei (Sitku felrúgásáért) a 24., Puglits (Radnics buktatásáért) a 38., Sitku (rátartott Vejmola lábára) a 67. percbenKIÁLLÍTVABalogh Z. (felvágta Sipost) a 62. percbenSZÖGLETARÁNY: 7:6 (3:2)Élénk iramban kezdtek a csapatok, de az első 15 percben a kapura nem jelentettek veszélyt a támadók. Az első igazán kidolgozott hazai akció azonban gólt (mint később kiderült, ez volt az egyetlen találat a meccsen) hozott, Germán Ferenc remek helyzetfelismerésének köszönhetően. Később Tóth Csaba bombája okozott gondot Lipták Józsefnek, a másik kapunál pedig Tóth Zoltán közeli ollózását védte biztosan Borsi Csaba. Kisvártatva ismét a pápai kapus volt a főszereplő, amikor az utolsó pillanatban szedte le a labdát a kapura törő Tóth Zoltán lábáról. Fordulás után mindjárt Sitku Illés hagyott ki egy nagy helyzetet, majd Germán Ferenc lapos bombája alig suhant el a bal kapufa tövénél. A folytatásban többet birtokolták a lelkesen játszó vendégek a labdát, ám a jól működő pápai védelmet képtelenek voltak feltörni. A házigazdák pedig, ahogy a vendégek futottak az eredmény után, egyre látványosabb kontraakciókat vezettek és sorrendben négy ziccert is hibáztak. A legnagyobbat Germán Ferenc jegyezhette a 74. percben, amikor egy sakk-matt akció végén kihagyta a kihagyhatatlant is. Borsi Csaba kapujára a legnagyobb veszélyt Semsei Mihály remekül csavart szabadrúgása jelentette Tóth Zoltán pedig egy ígéretes helyzetet lőtt fölé. A sok ziccert kidolgozó, de azokat – egy kivételével – rendre elpuskázó hazaiak teljesen megérdemelten nyertek a 62. perctől tíz emberrel is jól küzdő Tatabánya ellen.MESTERMÉRLEGPintér Attila: – Voltak periódusaink, amikor kifejezetten jól játszottunk, de amíg a helyzeteink felét sem használjuk ki, és pontatlanok vagyunk a végjátékban, addig csak a győzelemnek örülhetünk.Török József: – Pápán csodálatosan gyönyörű az új stadion, és a csapatuk is nagyon jó, de mintha kissé szembeszél is fújna ezen a pályán…