Hévíz - Újpest FC-Fót 4-2 - Hiába volt kétgólos előny

A mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDREA mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDRE
2002.10.06. 20:44
Hévíz - Újpest FC-Fót 4-2GÓLSZERZÔCseri a 10. percben tíz méterről a balösszekötő helyéről a léc alá zúdított (0–1). Kapcsos a 36. percben jobb oldali szabadrúgást követően félmagasan 8 méterről fejelt a bal sarokba (0–2). Buza az 52. percben Kutasi, Szabó Balázs akció végén tíz méterről a bal sarokba lőtt (1–2). Lázár a 76. percben Hajdu kezezése után büntetőből lőtt a kapu jobb oldalába (11-esből, 2–2). Kutasi a 87. percben Fonnyadt átadásából tíz méterről nagy gólt ragasztott a hosszú bal alsó sarokba (3–2). Kónya a 91. percben Tebeli jobb oldali szabadrúgása után tíz méterről fejelt a bal sarokba (4–2)SÁRGA LAPTebeli (Hajdút gáncsolta el) a 45., Buza (megrúgta Kapcsost) az 53., Cseri (Buzát gázolta el) a 67., Kapcsos (labdaelrúgásért) a 80., Horváth T. (Kutasit vágta fel) a 90. percbenSZÖGLETARÁNY: 5:3 (1:3)Sarlós András nagyon bátor és taktikus támadó felfogásban küldte pályára fiatal csapatát, és gyorsan előnyt szereztek a Fredet nélkülöző zöld-fehérek ellen. Horváth Róbert sérülése után csatár nélkül maradt a Hévíz, s a remek védőteljesítményt nyújtó Kutasi Gábor ment előre támadónak, aki aztán később a mezőny legjobb játékosává vált. Történt ugyanis, hogy szünet után megváltozott a játék képe, nagyobb sebességre kapcsoltak a hévíziek, és percekre teljesen beszorultak a vendégek. A második játékrészt végigrohamozta a hazai csapat, a fótiak csak egyszer lőttek kapura, szinte felbillent a pálya, és csak idő kérdése volt, mikor sikerül Lázár Szilveszteréknek megfordítaniuk a mérkőzést. A végig szervezett, tehetséges vendégek rendkívül elfáradtak a végére, így a fordulatos, izgalmas, s a nézőknek remek szórakozást nyújtó találkozót megérdemelten nyerte a Hévíz és folytatta jó sorozatát. A szórakoztató mérkőzés végén vastaps fogadta a zöld-fehérek újabb győzelmét.MESTERMÉRLEGPusztai László: –A második félidei játékunk alapján reális az eredmény, és sikerült emlékezetessé tennünk a szurkolóinknak ezt a délutánt. Sarlós András: – Az első félidőben jól és eredményesen futballoztak a játékosaim. A második játékrészben magunkra hoztuk az ellenfelet, és rutintalanságunknak tudható be a vereség.