BKV Előre - Szolnok 3-2 - Ellentétes félidőket játszottak

A mérkőzésről tudósított: UGRÓCZKY KÁROLYA mérkőzésről tudósított: UGRÓCZKY KÁROLY
2002.10.06. 20:44
BKV Előre - Szolnoki MÁV 3-2GÓLSZERZÔBánka a 9. percben 17 méterről szabadrúgásból lőtt a kapu bal alsó sarkába úgy, hogy Rézsó kapus már csak a gólvonalon túl tudott beleütni a labdába (1–0). Bánka a 35. percben Ruzics kitűnő átadása után jó csellel becsapta a rátámadó Antalt, majd 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt (2-0). Disztl Milán a 42. percben Kovács Attila jobb oldali beadása után három méterről talált a kapuba (3–0). Oláh a 49. percben a csereként beállt Kiss Péter beadása után az ötös sarkáról fejelt a kapu jobb oldalába (3–1). Kiss Péter a 81. percben Pelles szabadrúgása után hat méterről fejelt a kapu jobb oldalába (3–2)SÁRGA LAPSzűcs (időhúzásért) a 11., Novák (felrúgta Djiszalovot) a 22., Balla (szándékos kezezésért) a 60., Romanek (buktatta Disztl Milánt) a 64., Kovács A. (reklamálásért) a 75., Lipták (visszahúzta Törököt) a 92. percbenKIÁLLÍTVARuzics a 48. percben SZÖGLETARÁNY: 2:12 (1:3)Az előjelek nem voltak a legjobbak a hazaiak számára, hiszen tavasszal 6–0-s vereséget szenvedtek a Szolnoktól. A 9. percben szerzett Előre-találat jelezte, hogy ez egy másfajta mérkőzés lesz, mint a legutóbbi. A BKV játékosai vezető találatuk után egyre nyugodtabban játszottak, a szolnoki együttesnek csak momentumai voltak. A 35. percben a kitűnően játszó Bánka Kristóf újabb gólt szerzett. Feltűnt, hogy a vendégek mérsékelt teljesítményt nyújtottak. A félidő hajrájában tovább növelte előnyét a hazai gárda. A szünetben Vágó Attila, a vendégek mestere hármas cserét hajtott végre. A hazaiak balszerencsésen kezdték a második félidőt, mert a játékvezető a szerb Nebojsza Ruzicsot már a félidő elején kiállította (a magáról megfeledkezett játékos megütötte Balogh Pált), majd egy perccel ezután szépítettek a szolnokiak. Egyre nagyobb fölénybe került a vendégegyüttes a tíz emberrel játszó hazaiakkal szemben. A 68. percben a játékvezető a reklamáló Vágó Attilát a lelátóra száműzte a kispadról. Az Előre hősiesen védekezett, de ennek ellenére levegőben lógott az újabb vendégtalálat. Erre azonban a 81. percig kellett várni, amikor is a csereként beállt Kiss Péter 3–2-re alakította az eredményt. Az utolsó percekig nyílt volt a küzdelem, újabb gól azonban már nem született. A két ellentétes játékrész alapján a második félidőt végig létszámhátrányban játszó hazaiak minimális győzelme megérdemelt. MESTERMÉRLEGDisztl László: – Az első félidőben jól játszottunk, és megérdemelten jutottunk háromgólos vezetéshez. A második félidő elején Ruzics fegyelmezetlensége miatt nehéz helyzetbe került a csapat, de végül megérdemelten szereztük meg a három pontot az egyébként nagyon fontos mérkőzésen. Vágó Attila: –Az első félidőben belementünk egy adok-kapok játékba, amiből nem jól jöttünk ki, hisz nulla–három volt az eredményt. A második félidőben jobban játszottunk, és az összkép alapján úgy érzem, döntetlent érdemeltünk volna.