Haladás-Százhalombatta 3-0 - Magabiztos vasi győzelem

A mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁDA mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁD
2002.10.05. 22:08
GÓLSZERZÔSomfalvi a 3. percben 16 méterről a bal felső sarokba lőtt (1–0). Tüske a 41. percben 17 méterről kapásból lőtt a kapu közepébe (2–0). Nagy L. a 60. percben Japa átadása után tíz méterről, éles szögből a kapu jobb oldalába emelt (3–0)SÁRGA LAPNagy N. (Szabó Z. buktatásáért) a 61., Japa (Kovács Balázst vágta fel) a 75., Felföldi (labdaelrúgásért) a 85., Rajnai (Árki buktatásáért) a 86., Kovács P. (letalpalta Árkit) a 89. percbenSZÖGLETARÁNY: 4:2 (3:2)Szombathelyen negatív nézőcsúcs született ezen a késő szombat esti találkozón. Ilyen kevesen még nem voltak a Rohonci úti stadionban bajnoki mérkőzésen. Az otthon maradt szurkolók bánhatják, hogy lemondtak a meccslátogatásról, mert már az első percekben vezetést szerzett a Haladás. Szerdán a szurkolók még szidalmazták a pápai mérkőzés után, most ünnepelték a sérüléséből felépült Somfalvi Csabát… Nem véletlen, mert a szombathelyiek népszerű középpályása ritkán látható pazar lövése nyomán szerezte meg csapatának a vezetést. Továbbra is a Haladás irányította a játékot és fölényét az egymás után elért három kapufa is jelezte. A vendégek sem adták fel, mert ügyesen szőtték támadásaikat a mezőnyben és egy ilyen támadás nyomán Károlyi Róbert került jó helyzetbe, de éles szögből, öt méterről centiméterekkel a jobb alsó sarok mellé lőtt. Az első félidő hajrájában ismét a Haladás percei következtek, meg is született az újabb gól. A második játékrészben sem változott nagyon a játék képe, a Haladás bátrabban szőtte támadásait, és Nagy László révén növelni tudta előnyét. A vasi gárda ezen a napon javuló játékának és jó helyzetkihasználásának köszönheti győzelmét. MestermérlegGlázer Róbert: – Örülök a győzelemnek, de tovább kell dolgoznunk a még nagyobb siker érdekében.Gálvölgyi István: – A gólkülönbséget túlzottnak tartom, annak ellenére is, hogy elismerem, a Haladás szép találatokat szerzett. Ettől függetlenül a mezőnyben elvégzett munkánkkal elégedett vagyok.