Balassagyarmat-Demecser 2-1

A mérkőzésről tudósított: KANYÓ FERENCA mérkőzésről tudósított: KANYÓ FERENC
2002.10.05. 21:18
GÓLSZERZÔNagy II Sándor az 50. percben Kovács beadását nyolc méterről fejelte a bal felső sarokba (0–1). Forgó az 57. percben ballal 18 méterről a jobb felső sarokba lőtt (1–1). Havrán a 62. percben Baranyi átadását 10 méterről a kapu bal oldalába bombázta (2–1). SÁRGA LAPSzilágyi (Kovács lerántásáért) a 30., Gáspár (Kovács felrúgásáért) az 50., Seres (Ivitz megrúgásáért) az 55. percbenSZÖGLETARÁNY: 8:4 (3:.3)Nagy lendülettel kezdtek a csapatok. Az első veszélyes helyzetet Forgó Péter 18 méteres lövése jelentette, de Juraj Gyimesi, a Demecser kapusa szögletre hárította a labdát. A 13. percben Gégény Róbert juttathatta volna előnyhöz csapatát, a demecseri együttest, de nyolc méterről az eléje vetődő Vámos Jánosba rúgta a labdát. Ezt követően a félidő befejezéséig a hazaiak előtt nyíltak gólszerzési lehetőségek, de ezeket a kellő összpontosítás hiánya miatt elhibázták, vagy Gyimesi mentett bravúrosan. Szünet után mindkét csapat folytatta lendületes, gólra törő játékát, mégis némi meglepetést keltett, hogy a Demecser az 50. percben vezetést szerzett. A vendégek nem ültek rá az eredményre, gyorsan döntésre akarták vinni a dolgot, de a hazai csapat szűk öt perc alatt a maga javára fordította a mérkőzés állását. A balassagyarmati vezetést követően a Demecser nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, de igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítania. Összességében az újoncok találkozóját a Nógrád megyei csapat megérdemelten nyerte meg.MESTERMÉRLEGGergely Károly: – Null–egy után nagy erőket mozgósítottunk a győzelem megszerzése érdekében, s végül, ha nehezen is, de sikerült legyőznünk a jól játszó Deme-csert.Rozsnyai Béla: – Mindkét félidőben jól játszottunk, de miután megszereztük a vezetést, nem tudtuk a lélektani előnyt kihasználni. Gratulálok a hazaiak győzelméhez, bár a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.